iPhone 6 ve iPhone 6 Plus çıktığı günden itibaren satış rekorları kırarken 2015 yılınde iPhone 7'nin de çıkacağını duyurdu.

Rakip firmalara nazaran daha gelişmiş ve üstün özellikler sunan iPhone 6 rakiplerini epey zorlayacağa benziyor.

Anlatıldığı üzere iPhone 7 hakkında bilinen özelliklerini sıralayarak yeni modeli hakkında tiyolar vermek istedik. Çıkış tarihi ise 2015 Eylül ayı ve ortaları olacak.
Safir Kristal Cam Ekran


Safir kristal cam ekrana sahip olacağı söylenen iPhone 6 modeli söylentilerden ibaret olduğu anlaşıldı. iPhone 6 beklenene göre ekran görünüşünün eski modellerden pek farkı olmadığı aksine çabuk çizildiğine yönelik şikayetler aldı. Apple firması safir cam üretimi için bir şirketle anlaşmış bu yüzden iPhone 7 modelleri safir kristal cama sahip olacağı kesinleşmiştir.


Kablosuz Şarj

Kablosuz şarj özelliği samsung Galaxy S6'da mevcut olacak söyleniyor. Phone 7de de rakiplerine göre kablosuz şarj mevcut olacak.
Geliştirilmiş Pil Ömrü

Android telefonların pil ömrü iphonelara göre daha uzun ömürlü olduğu için ıphone pil ömrünü uzatıp daha az güç tüketen işlemci ile pil ömrünü uzatmayı hedeflemekte.

Su geçirmez Dış Gövde


Akıllı telefonlardan Samsung Galaxy S5 ve Sony xperia da mevcut olan su geçirmez özelliği iPhone 7 de olacağı söyleniyor. Tüm telefonlar da yakında dış gövdeyle beraber ana devre kartlarıyla tüm telefonlar su geçirmez olacak.
Mükemmel Ekran Çözünürlüğü
Akıllı telefonların ekran çözünürlükleri apple ile karşılaştırıldığında samsung galaxy telefonlar üstün çözünürlüğe sahip olduğu gözükmekte. Apple markası iPhone 6 plus modelinde full hd cihazları sundu. Fakat yine de çözünürlük olarak bekleneni karşılamadı. iPhone 7 modelinde avantaj olarak quard hd ekrana sahip olacak.

Force Dokunmatik Ekran


iPhone 7 dokunmatik ekran olarak sert dokunuşla hafif ayırt etme yeteneğine sahip force touch ekran esnek retina kullanarak hafid dokunuş ile güçlü basma haraketi yapacak.