kıllı telefonlardaki ekran büyüklüğü yarışı yerini hız ve performans yarışına bıraktı. Çoğu bilgisayarda olmayan 1.9 GHz’lik işlemci hızı yeni telefonlarla avuç içine geldi.Akıllı telefonlardaki ekran büyüklüğü yarışı yerini hız ve performans yarışına bıraktı. Çoğu bilgisayarda olmayan 1.9 GHz’lik işlemci hızı yeni telefonlarla avuç içine geldi. İşlemcisi 8 çekirdeğe kamera çözünürlüğü 13 megapiksele kadar çıkan telefonlar artık gözle kontrol ile dokunmaya bile gerek duymuyor.

LG Optimus G Pro
Türkiye’de geçen ay satışa çıkan LG Optimus G’nin bir üst modeli olan ve önümüzdeki dönemde piyasaya çıkması beklenen LG Optimus G Pro’daki Smart Video özelliği kullanıcının pozisyonunu tanıyor ve göz hareketlerine göre otomatik olarak videoyu oynatıyor veya durduruyor (Galaxy S IV’teki akıllı duraklatma özelliği gibi). 5.5 inçlik ekranı olan telefon 9.4 mm kalınlığında ve 160 gram ağırlığında. 1.7 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci ile çalışan cihaz 3140 miliamper ile sınıfının en güçlü bataryasını sunan telefonları arasında. 2 GB’lik ram 32 GB’lik dahili hafıza ve 13 megapiksellik kamera G Pro’nun diğer özellikleri.

Sony Xperia Z
Geçtiğimiz ay Türkiye’de tüketicilerle buluşan ve su ile toz geçirmeme özelliğiyle öne çıkan Sony’nin son akıllı telefonu Xperia Z 5 inç büyüklüğünde ekrana sahip. 7.9 mm kalınlığındaki ve 146 gram ağırlığındaki akıllı telefon 1.5 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci ile çalışıyor. 2 GB ram 16 GB dahili hafıza 13.1 megapiksel arka ve 2.2 megapiskel ön kamerası olan akıllı telefonun 2330 miliamperlik pili 3G’de 14 saatlik kullanım süresi sunuyor.

HTC One
Türkiye piyasasına bu ayın başında giren Tayvanlı HTC’nin son akıllı telefonu HTC One 4.7 inçlik ekran büyüklüğüne 9.3 mm kalınlığa ve 143 gram ağırlığa sahip. 1.7 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci ile çalışan telefon 2 GB’lik RAM ve 32/64 GB’lik dahili hafıza barındırıyor. One’ın 2300 miliamperlik bataryası rakiplerine göre zayıf kalırken alüminyum metal gövdesi Beats Audio ses sistemi cihazın öne çıkan özellikleri. Ön kamerası 2.1 megapiksel çözünürlüğünde olan telefonun 4 megapiksellik arka kamerasında ışığı yüzde 300 daha fazla yakalayan UltraPixel kamera teknolojisi kullanılmış.

Samsung Galaxy S IV
Samsung’un şu ana kadar çıkardığı en iddialı ürünü olan Galaxy S IV 27 Nisan’da dünya ile birlikte Türkiye’de de piyasaya sunuldu. 5 inçlik yüksek çözünürlüklü Amoled ekran 13 megapiksellik arka ve 2 megapiksellik ön kamerası bulunan cihaz seçime bağlı olarak 1.9 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci veya 1.6 GHz hızında 8 çekirdekli işlemciyle çalışıyor. 2 GB’lik RAM hafızası olan ürün 16 ve 32 GB’lik depolama seçeneklerine sahip. 7.9 mm kalınlığındaki telefon 130 gram ağırlığında. S IV’ün 2600 miliamperlik pili 3G’de 17 saatlik bir konuşma süresi sunuyor. Gözle kontrol özelliğiyle dikkat çeken ürün kulllanıcılara “akıllı duraklatma” “temassız kontrol” “sesli fotoğraf” gibi yeni fonksiyonlar da sunuyor.