Cep telefonlarından yayılan radyasyon miktarı ile ilgili son yıllarda kullanıcılar büyük kaygı duyuyor. Uzun telefon konuşmalarından sonra çekilen baş ağrıları bir çoğumuzun dilindedir. Yayılan bu radyasyon doğru tabir etmek gerekirse beynimizi bir tavuk gibi kızartıyor. Yapılan çeşitli araştırmalar bu iddiaları doğrular nitelikte ve cep telefonu ile konuşurken kullanıcılara özellikle kulaklık kullanmaları önerilmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar

Google Play Store’de işimize yarayacak bir çok uygulama bulunmakta. Tawkon adlı uygulama telefonumuzla konuşurken radyasyon seviyesini ölçerek bizleri uyarmaktadır. Uyarı belirli bir seviyeyi geçtikten sonra yapılıyor ve yapılması gerekenler konusunda bilgilendirme yapıyor. Dilerseniz aile bireylerinizin de radyasyon sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Uygulamanın elde ettiği çeşitli ölçüm sonuçları açıklandı. Bu ölçüm sonuçları Galaxy S3 kullanıcılarını sevindirirken iPhone 4S ve Blackberry Bold 9700 sahiplerini ise üzdü.


Tawkon uygulaması hatırlanacağı üzere yakın zamanda Android kullanıcılarının cihazlarını kullanım şekli üzerinde bir rapor sunmuştu.

Ücretsiz Tawkon uygulamasını aşağıdaki linki tıklayarak indirebilirsiniz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]