Herkes iPhone'a yetişmeye çalışırken* biz iPhone'u her zamankinden daha güçlü* daha kolay kullanılır ve daha vazgeçilmez yapacak yeni özellikler bulmakla meşguldük. Sonuç iPhone 4 oldu. iPhone'dan bu yana* iPhone'da olan en büyük gelişme.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

İnsanlar uzun yıllardır görüntülü görüşme yapmayı hayal ediyordu. iPhone 4 bunu gerçeğe dönüştürüyor. iPhone 4'ten iPhone 4'e Wi-Fi üzerinden* tek bir dokunuşla dünyanın bir ucundan çocuklarınıza el sallayıp gülümsemelerini görebilir veya en yakın arkadaşınızın hikayelerinize gülmesini izleyebilirsiniz. Kutusundan çıkar çıkmaz çalışır. Başka hiçbir telefon iletişimi bu denli eğlenceli hale getiremez.İki kamera*
iki görüntü.

iPhone 4'te iki kamera vardır: Biri öndedir ve size odaklanır. Diğeri ise arkadadır ve diğer her şeye odaklanır. FaceTime* görüntülü görüşme sırasında dilediğiniz zaman bu iki kamera arasında geçiş yapmanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken bir düğmeye dokunmak.
iPhone 4'te bulunan Retina ekran* önceki iPhone modellerinin sahip olduğundan dört kat fazla piksel sayısıyla bugüne kadar üretilmiş en net* en canlı ve en yüksek çözünürlüklü ekrandır. Aslına bakarsanız* piksel yoğunluğu o denli yüksektir ki* insan gözü bu pikselleri ayırt edemez. Bu sayede metinler şaşırtıcı derecede keskin ve resimler çarpıcı şekilde net görünür.

iPhone 4 çoklu görev yürütmenin tamamen yeni bir şeklini sunuyor. Artık ön plandaki uygulamanın performansını düşürmeden veya pili gereksiz yere tüketmeden sevdiğiniz üçüncü parti uygulamaları çalıştırabilir ve aralarında anında geçiş yapabilirsiniz.1 Bu çoklu görev yürütme yaklaşımı yalnızca iPhone'da bulunur.
Filmleriniz HD kalitesinde olsun. Geliştirilmiş arka yüz aydınlatma sensörü ve yerleşik LED ışık sayesinde az ışıklı ortamlarda dahi etkileyici videolar çekin. Daha sonra Apple tasarımı temalar* başlıklar ve geçişler içeren yeni iMovie uygulamasını kullanarak çektiğiniz videoları kurgulayın ve doğrudan iPhone 4 üzerinde kendi küçük şaheserinizi yaratın. Şimdi App Store'da.
iPhone* her zaman yanınızda olan HD video kameranızdır.
iMovie* doğrudan iPhone 4 üzerinde gösterişli filmler yaratmanıza olanak tanır.Dahili LED flaşlı 5 megapiksel kamera ile ayrıntılı* güzel fotoğraflar çekin. Geliştirilmiş arka yüz aydınlatma sensörü az ışıkta dahi mükemmel fotoğraflar yakalar. Ön kısımda bulunan kamera kendi portrenizi çekmeyi kolaylaştırır.

Uygulama Klasörleri


Sık kullandığınız uygulamalara hızlı erişim için uygulamaları klasörler halinde düzenleyin.iBooks

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulama olan iBooks* elektronik kitap okumak ve satın almak için harikadır.Game Center

Sosyal oyun deneyimini iPhone'da yaşayın. Çok oyunculu oyunlara katılın* başarılarınızı kaydedin ve daha birçok şey yapın.


Ana Ekran

iPhone'unuzdaki her şeye tek dokunuşla erişin ve duvar kağıdını ruh halinize uygun olarak değiştirin.iMovie

Videoları düzenleyin* tema ve müzik ekleyin* filmlerinizi paylaşın. Şimdi App Store'da.


Telefon

Dahili gürültü önleme özelliği telefon görüşmelerinin daha kolay duyulmasını sağlar.


Mail

Birleştirilmiş gelen kutusu ve diğer yeni özellikler Mail'i hiç olmadığı kadar güçlü kılar.


Safari

Bir cep telefonunda bulunan en gelişmiş web tarayıcı.iPod

Müziğinize dokunun ve aydınlık tam ekran videolar izleyin.


Fotoğraflar

Fotoğraflarınızı Albümler* Etkinlikler* Yüzler ve Yerler'e göre görüntüleyin.


Sesle Denetim

Sadece sesinizi kullanarak bir arama yapın veya bir müzik parçası çalın.


Mesajlar

Metin* video* fotoğraf ve daha fazlasını içeren mesajlar gönderin.Klavye

Akıllı klavye hızlı ve doğru yazmanıza yardımcı olur.


Arama

iPhone'da veya intenette aradığınız her şeyi kolayca bulun.


App Store

Yüz binlerce farklı uygulamayla birçok şey yapabilirsiniz.


Erişilebilirlik

iPhone 4 ekran okuma teknolojisi ve diğer erişilebilirlik özelliklerine sahiptir.PagesGüçlü kelime işleme ve sayfa tasarımı araçlarıyla* güzel görünümlü belgeler oluşturmak çok kolay. App Store'dan indirebilirsiniz.


Numbers


Artık tabloları kullanmak çok kolay. Şablonlar* grafikler* çizelgeler ve formüller parmaklarınızın ucunda. App Store'dan indirebilirsiniz.


KeynoteMulti-Touch için tasarlanmış özel grafik stiller* şık tasarımlı temalar* çarpıcı animasyonlar* efektler ve yalnızca iPad'de bulabileceğiniz güçlü yeni özelliklerle bir sunum oluşturun. App Store'dan indirebilirsiniz.