Kansere Karşı Limon
Limonun kanser hücreleri üzerine kemoterapiden 10. 000 kat daha güçlü olduğunu biliyor muydunuz?

Manavlarda tezgahları süsleyen limonu farklı şekillerde tüketiriz. Posasını yiyebilir suyunu sıkabilir içecekler hazırlayabilir şerbetler ve tatlılar yapabiliriz.

Limon hakkında bilmediğimiz ama limonun en ilginç olan yönü tümör ve kistler üzerine olan etkisi. Bu bitki her tür kanser tipine karşı kanıtlanmış bir çaredir.

İçeriğinde bulunan polifenollerin kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü belirlendi. Limon kemoterapi gibi korkunç yan etkilerine sebep olmuyor.

Faydaları saymakla bitmiyor. Bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı anti mikrobal spektrum olduğu kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu kabul ediliyor.

Yüksek tansiyonu dengeliyor. Strese sinir bozukluklarına iyi gelen antidepresan etkisi olduğu da kabul ediliyor.

Öte yandan limon kabuklarında bulunan 'dlimonene' adlı maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi.

Dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden birinden öğrenildiğine göre;
1970'ten beri 20'den fazla farklı laboratuar test etti ve sonuç olarak;
Limon ekstresinin 12 kanser tipinde kötü huylu hücreleri yok ettiği ortaya çıktı.
Bu kanserler içinde; kolon göğüs prostat akciğer ve pankreas kanserleri de var.

Kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatmada limon ağacı bileşenlerinin Adriamycin adlı bütün dünyada genellikle kemoterapide kullanılan ilaçtan 10000 kat daha iyi olduğu gösterildi.

Daha da hayret verici olan; limon ekstreleri ile yapılan bu terapi sadece kötü huylu kanser hücrelerini yok ediyor ve sağlıklı hücrelere hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor.

Peki neden biz bunları bilmediğimize gelince dev ilaç şirketleri mevcut ilaçlardan çok büyük karlar elde ediliyor. Limon ise çok cüzi bir fiyata bulunabilen ve kimseyi zengin etmeyecek bir meyve. Hatta isterseniz bahçenizde evinizin bir köşesinde saksıda bile yetiştirebilirsiniz.

Sonuç olarak; sağlığınız için bol bol limon tüketin.