Kendinize en uygun diyet programınızı oluşturmanız için birçok diyet seçenekleri uygulayan OTA Güzellik Merkezi; sağlıkla kilo vermek isteyenlere yepyeni bir diyet sistemi öneriyor. OTA’nın uzman doktor diyetisyen ve fitoterapistleri tarafından geliştirilen FİTO DİYET etkisini bitkilerden alıyor ve kilo verirken sağlığınıza faydalı olacak bitkilerden de yararlanmanızı sağlıyor.
Bitkilerin şifa verici gücü artık hiçbirimiz için yeni değil. Ancak bu gücü doktor ve fitoterapistler kontrolünde kullanırsak hem gerçek anlamda bir bu şifa veren içeriklerden faydalanmış hem de olası yan etkilerinden korunmuş oluruz. Özellikle zayıflama konusunda denetimsiz ve ölçüsüzce kullanılan bitkisel içerikli yiyecek ve içecekler yarar yerine zarar getirebilir diyetinizde bitkilerden gelen sağlığa yer vermek istiyorsanız bunu uzman doktorlar kontrolünde ve bilinçli yapın.
OTA Güzellik Merkezi’nin uzman doktor diyetisyenleri ve fitoterapistleri tarafından geliştirilen Fito Diyet adını Fitoterapi’de alıyor. Fitoterapi bitkilerin içerdiği kimyasal maddeleri belirli doz ve şekillerde kullanarak hastalıkları önleme ve tedavi etmektir. Şifalı bitkiler ile tedavi anlamına gelen Fitoterapi farmakolojinin bir dalıdır. İnsanların bitkisel şifa arayışı ilaçların yan etkilerin çokluğu doğallığın yan etkiden arınmış olduğu düşüncesi ilaç fiyatları kronik hastalıklar gibi pek çok nedene bağlı olarak günümüzde popüler hale geldi. Bu arayışı sağlıklı birçözümle sunmak isteyen Ota Güzellik Merkezi “Fito Diyet”’i geliştirdi. Uzman Doktor Faik Akvardar; geliştirdikleri Fito Diyet hakkında bilgi verdi.
Fito-diyet bilinen ve uygulanan sağlıklı beslenme kuralları eşliğinde aynı zamanda kişiye özel bitkisel karışımların da kullanıdığı bir diyet programıdır. Kişinin yaşam tarzı ideal kilosu kişisel özellikleri laboratuvar bulguları ve hastalıkları dikkate alınarak hazırlanır.
Fitodiyet kilo vermek isteyenlerin uygulayacağı bir program olmasının yanı sıra sağlıklı yaşamak isteyen kronik hastalığı için fitoterapiden destek almak isteyen kişilerin de başvurabileceği bir programdır. Çocuklukta büyüme ve gelişme çağında gebelikte emzirme döneminde lohusalıkta menopozda kısaca hayatın her yaş döneminde nasıl beslenmemiz gerektiğini ve hangi doğal yaklaşımların beslenmemize olumlu katkı sağlayacağını öğreten bir sistemdir.
Fitodiyeti diğer diyetlerden ayıran fark diyetin bir fitoterapi uzmanı tarafından da destekleniyor olmasıdır. Kişinin bir hastalığı ya da desteklenmesi gereken özel bir durumu (menapoz ergenlik vs.) varsa doktor kontrolünde olmak kaydıyla fitoterapi uzmanı tarafından hastalığına uygun olacak şekilde şifalı bitkiler diyete eklenir. Fitodiyetin diğer bitkilerle yapılan tedavilerden farkı kesinlikle kişiye özel olması ve doktor diyetisyen fitoterapi uzmanı tarafından uygulanıyor olmasıdır. Son olarak unutulmamalıdır ki fitodiyet alışılmış diyet listelerinin dışında farklı tatlarla zenginleştirilmiş dinamik heyecanlı ve aktif bir diyettir.