Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bitkilerin şeker hastalığında kullanımı

  Dünyada Diyabet Hastalığının çözümü için bitkilerden ne kadar yararlandığı ve ülkemizde nedenli bu yöntemden faydalandığını uzmanlar açıkladı.
  Türkiye Diyabet Vakfı (TURKDİAB) İkinci Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kaya diyabet hastalarının bitkisel ilaçlara karşı dikkatli olması gerektiğini belirterek ''Bu maddeler başlıca ishal mide-barsak rahatsızlıkları karaciğer üzerine olumsuz etki cilt reaksiyonları olmak üzere pek çok istenmeyen olaylara yol açabilir ölüm bile karşımıza çıkabilir'' dedi.
  Kaya dünyada 5 bine yakın bitkinin değişik hastalıklarda şifa verici olarak çok eski çağlardan bu yana kullanıldığını ancak bunların yaklaşık yarısının zararlı etkilere yol açabileceğini ülkemizde de bu tip kullanımların olduğunu savundu.
  Diyabet ve diyabete bağlı organ hasarlarının bitkiler ya da karışımları ile tamamen iyileştirilebileceği iddialarıyla hasta sağlığıyla oynandığına dikkati çeken Kaya şunları kaydetti:
  ''Diyabeti otlarla veya bitkisel karışımlarla tedavi ettiğini iddia eden birçok kişi hastalara yönelik bitki tarifleriyle tedavi yöntemleri önermektedir. Bu kişilerin ve bu türden ürünlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bir bitkiden güvenli ilaç elde edilmesi 10-14 yıllık uzun bir süreci kapsar. Uluslararası kurallar gereği insan sağlığını korumak amacıyla öncelikle bitki içindeki maddeden etken maddenin ayrıştırılması saflaştırılması deney hayvanları üzerinde yan etkilerinin incelenmesi ve diğer organlar üzerinde uzun süreli etkilerinin gözlemlenmesi daha sonra gönüllülerde denenmesi güvenirlik ve etkinlik çalışmalarının yapılması ve bunların tamamlandığına dair resmi kurumlardan ruhsatlanması gerekmektedir.''
  -''Diyabetin tedavisi bulundu' ifadelerine inanmayın''-

  ''Diyabetin Tedavisi Bulundu'' ifadesiyle yapılan açıklamaların ya da ilanların bilimsel olarak anlamlı olmadığını vurgulayan Kaya gelişigüzel kullanılan bu maddelerin kişilerin yaşamını tehdit edebileceğini aktardı.
  Diyabetin her tipinde ve bu diyabet tiplerinin her klinik dönemlerinde farklı bir izlem ve tedavi protokolünün uygulaması gerektiğine değinen Kaya şöyle devam etti:
  ''Diyabet tedavisi ile ilgili haberler yöntemler belirtilirken diyabetin hangi tipinde ve hangi döneminde kullanılabileceği bildirilmeden genelleme yapılarak açıklanan söylemler yanlış yönlendirici bir bilgi olarak milyonlarca diyabetli hastaya yanıltıcı umut ışığı olmakta birçok hasta bu nedenle tedaviyi aksatmakta ya da tıbbi olarak yanlış tedavi yöntemlerine yöneltmektedir.''
  Diyabet gibi ciddi komplike iyi tedavi edilmediği zaman ağır organ kayıplarına neden olan ve milyonlarca insanın hayatını ilgilendiren bir hastalığın tedavisinde bu tür etkinliği uluslararası kurallara göre kanıtlanmamış bitkisel ürünlerin tedavi de kullanılması birçok hasta için geri dönüşü mümkün olmayan ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu anlatan Kaya bu konuda herkesin üstüne düşen görevler olduğunu sözlerine ekledi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tüm hastalıklarda bitkileri kullanırken dikkat edilmeli. Dozunu tam bilmediğimizden zararlı olabilir. hatta öldürebilir bile..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş