Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kardiyologlar, 'bitkisel şifacılar'dan şikayetçi

  Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu Gelecek Başkanı Prof. Dr. Ömer Kozan son yıllarda rağbet gören 'şifacılar'a tepkili.
  Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu Gelecek Başkanı Prof. Dr. Ömer Kozan bazı otların kaynatılıp içilmesi durumunda damarları açtığı yönünde yapılan açıklamaların bilimsel değil ticari nitelikli olduğunu bu yöndeki yayınlara yer veren TV'lerin uyarılması gerektiğini belirtti.
  AA muhabirine bilgi veren Kozan Türk Kardiyoloji Derneği'nin düzenlediği 27. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'nin 27-30 Ekimde İstanbul'da gerçekleştirileceğini hatırlattı.
  Bu kongrede kalp ve damar hastalıklarıyla ilgili dünya genelindeki gelişmelerin uygulamaların ele alınacağını bildiren Kozan kongreden elde edilecek gelirle ihtiyaç sahibi 130 tıp fakültesi öğrencisine burs verileceğini söyledi.
  Kozan derneğin çeşitli reklam ve kampanyalarla toplumu bilinçlendirmeye çalıştığını kalp damar hastalıklarının tedavisinin pahalı olduğunu dile getirerek ''Tüm amacımız sağlıklı kalp damar hastalıkları yönünden zinde bir toplumun oluşmasına katkı sağlamak. Hastalara en uygun modern tedavi yöntemlerini uygulayabilmek'' dedi.
  Prof. Dr. Kozan tüm uğraş ve bilimsel toplantılara rağmen ''yalan yanlış bilgilerle hala halkın yanıltıldığını'' ileri sürerek şöyle devam etti:
  ''Bir takım otları kaynatarak 'bunu için damarlarınız açılır' 'bunu için damarlarınız pırıl pırıl olur' diyorlar. Bunlar tamamen uyduruk ve ticari amaçlı beyanlar. Ne yazık ki buna bazı basın organlarımız televizyonlarımız da alet oluyor. Bir ilacı 100 küsur liraya satıyorlar. 1 milyon insanı kandırsalar 100 milyon lira eder. Bu ciddi bir paradır. Organize bir vurguna doğru giden bir yöntemdir. RTÜK'ü göreve çağırıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın daha duyarlı olmasını arzu ediyoruz. Halka yanıltıcı bilgiler verenlerin ikaz edilmesi gerekli. RTÜK ve Sağlık Bakanlığı bu yönde yayın yapan televizyonları uyarsın.''
  ''Bitkisel tedavi halkı modern tedaviden uzaklaştırıyor''
  Kozan bilimsel yönü olmayan bu açıklamaların modern Türkiye görüntüsüne yakışmadığını kaydederek vatandaşlardan ''bu tür safsatalara inanmamalarını ve ceplerindeki parayı kaptırmamalarını'' istediklerini söyledi.
  Bir kalp ve damar hastalığı ilacı için pek çok laboratuvar çalışması yapıldığını anlatan Kozan şu görüşleri dile getirdi:
  ''Eğer senin böyle bir çalışman varsa (bitkisel tedavi) alırsın 500 hastayı anjiyosunda görürsün damarları tıkalı verirsin otunu açarsın damarı. Elindeki verileri de bilimsel dergiler var orada yayınlatırsın. Böyle hilelerle Türkiye'yi soymak yerine bütün dünyanın girdisini sağlarsın. Telif hakkı zaten seni trilyonlarca liraya boğar. Adamın büstünü de Atlas Okyanusu'na dikerler. Bu tür şarlatanlıklar modern Türkiye görüntüsüne yakışmıyor. Buna mutlaka dur demek lazım.''
  Kozan bitkisel tedavi ve ilaç önerenlerin halkı modern tedavi yöntemlerinden uzaklaştırdığını ifade etti.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben de şikayetçiyim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş