Bitkisel kolesterol tedavisi kolesterol için şifalı bitkiler kolesterole ne iyi gelir kolesterol nasıl geçer kolesterol için doğal bitkisel kür tarifi Ahmet Maranki kolesterolü önleme kolesterol nasıl düşer.

Kolestrol insan vücudu için gerekli bir madde olsada herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi yüksek kolestrolde insan sağlığı için zararlıdır.

Soyaüzüm çekirdeği özü greyfurtenginar ananas hapları yeşil çay zencefil biberiye kuşburnu kekik kırmızı pul biber sivribiber bitkiler kolestrolün dengelenmesi için insan vücuduna faydalıyken; tereyağı margarin balıkyağı kaz yağı sığır yağı koyun iç yağı tavuk yağı ve hindi yağı sakatat yumurta sarısı krema hamur işi şeker fazla tuz kestane ve kuruyemişlerin fazlaca kullanılması kolestrol açısından vücudumuz için zararlıdır. Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki kolestrol dengemizin korunması açısından yararlı bitkilerle hazırladığı kolestrol için tavsiyelerini ve karışımlarını bizlerle paylaştı.

1- Ayrık kökü ardıç tohumu zeytin yaprağı kekik biberiye karıştırılıp çay gibi demlenerek içilirse kolesterolün düşmesine etki eder.

2- Biberiye ve zerdeçal baharatları toz haline getirilip yemeklere yarım çay kaşığı ilave edilebilir.

3- Aşırı derecede olmamak şartıyla yeşil çayın kolesterol düşürücü etkisi ispatlanmıştır.

4- 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı kadar toz zencefil atılarak 10 dakika demlenir. Hergün 3 bardak içilir.

5- 1 bardak suya 10 gram zerdeçal atılarak 10 dakika kaynatıldıktan sonra hergün 2-3 bardak içilebilir.

6- 1 bardak kaynar suyun içine 10 gram sarı kantaron atılarak 10 dakika demlenir ve hergün 2 bardak içilebilir