Kozmik yaşamın en önemli faktörlerinden birisi bitkiler dünyasıdır. Burada bazı önemli başlıklara dikkatinizi çekerek hayatınıza ve yaşam enerjinize katkı yapabilirsiniz.

Son zamanlarda çok duyulan "aloe vera" yani "sarısabır" bitkisi mutlaka enstitü seviyesinde araştırılmalıdır.

Uzak doğunun "ginseng" inin kirlenen hafızaların unutkanlık ve bellek temizlemede faydalı olabileceği araştırılmalıdır.

Günümüzün en çok konuşulan kilo problemleri kan yağları ve bilhassa kolesterol rahatsızlıklarının turunçgiller ve bilhassa greyfurtla çözülebileceği araştırılmalıdır.

Günümüz psikolojik bozukluklarında sakinleştirici olarak "valerian"ın (kedi otu) mutlaka insanlığın hizmetine sunulması gerekir.

Bal ve bal ürünlerinin bütün hastalıklarda ana madde olarak kullanılmasının zaruriliği bir kere daha dile getirilmelidir.

Dünyamızın üçte ikisinin sularla kaplı olduğu gerçeği unutulmadan balık ürünlerinin ve yağlarının insan sağlığına katkısının ön plana çıkarılması gerekir.

Nane kekik gibi keskin kokulu bitkilerin yağlarının direkt olarak bedendeki ağrı merkezlerine etki edeceği bütün Uzakdoğu tedavilerinde kullanıldığı unutulmamalıdır.

Üzümün ve diğer meyvelerin atılan çekirdeklerinde o meyvelerin ağaçlarını taşıdığı unutulmayarak çekirdeği olan bitkilerin kanı temizlediği ve kanser başta olmak üzere insan neslini kurtarmaya yönelik hizmet edeceği bilinmelidir.