Ekmek küfü pil ömrünü uzatıyor

Ekmek küfünün pil ömrünü artırabileceğini hiç düşündünüz mü? Bilim adamları bu kez ekmek küfünün pil sorununu çözebileceğini düşünüyor.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Daha uzun bir pil ömrü akıllı telefonlarımız için en çok dilediğimiz şeylerin başında geliyor. Telefonlarda kullanılan en son ekranteknolojileri ve işlemciler güce çok açlar ve mevcut pil teknolojisi bu açlığı karşılayamıyor. Ancak yeni bir umut var.

'Mükemmel elektrokimyasal'

İskoçya'daki Dundee Üniversitesi'nden araştırmacılar bir tür ekmek küfünün daha sürdürülebilir elektrokimyasal maddeler üretmeye olanak tanıyabileceğini keşfettiler. Kısaca bu daha uzun dayanan piller anlamına gelebilir. Bilim adamlarından Geoffrey Gadd küf tabanlı karışımın "mükemmel elektrokimyasal özelliklerinin" olduğunu söylüyor. Gadd ve takımına göre ekmek küfünde bulunan mantar lityum iyon pillerdeki kimyasal karışımın yerine geçmeye aday. Testler bileşimin birkaç şarjın ardından yapısını büyük oranda koruduğunu gösterdi.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Teknolojinin laboratuvardan çıkıp üretime geçmesi için önünde çok uzun bir yol var. Çoğu yeni pil teknolojisinin geçmeyi başaramadığı ve yok olduğu bu aşama küf teknolojisini de şüphesiz zorlayacak. Ancak günün birinde belki bu teknoloji belki bir başkası telefonlarımıza ulaşabilecek kadar güvenli etkili ve uygun fiyatlı olacak.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]