Mutlu eden kulaklık üretildi

Beyinde salgılanan dopamine katkı sağlayan ve bu hormonun miktarını artırarak mutluluğu tetikleyen kulaklık üretildi.Müzik dinlemenin insan hayatına katkısı tartışılmayan bir konu. Psikolojik durumların üstesinden gelen müzik bazı konularda yetersiz kalabilmekte. "Nervana" isimli bir teknoloji firması beyinde üretilen dopamin hormonunun üretimini arttıracak bir kulaklık ürettiğini bildirdi.
Bir kulaklıkla daha hızlı öğrenmek ve mutlu olmak kolaylaştı

Mic.com'da yer alan habere göre mutlu ve keyifli olma bağımlılık kazandırabilecek şeylere dayanıklı olma hızlı öğrenme daha iyi motive olma ve hızlı odaklanabilme gibi oldukça yararlı etkileri bulunan dopamin hormonu üretilen bu kulaklık sayesinde daha hızlı bir şekilde sağlanıyor.


Vücuda elektrik sinyalleri gönderiyor


Kulaklıkta bulunan iletkenler sayesinde vücuda elektrik sinyalleri gönderen kulaklık beynin farklı bölümlerinin uyarılmasını sağlıyor. Böylece müzik dinlemenin verdiği mutlulukla birlikte iletilen dopamin hormonu bu kulaklık sayesinde daha hızlı salgılanarak mutluluğunuzu tetikleyecek. İlk olarak Las Vegas'ta düzenlenen Consumer Electronics Show'da tanıtılan kulaklık yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]