Galaxy S7'nin Tasarımı Nasıl Olacak?


Samsung’un Mart ayında tanıtacağı Galaxy S7 modelinden yeni bir sızıntı haberi daha geldi. Sızan Galaxy S7 ön paneli cihazın tasarımı hakkında bilgiler veriyor.01.01.2016 / 16:00

2015 yılının sonlarına doğru Galaxy S7 hakkında sızıntılar gelmeye başlamıştı. Bu sızıntılara 2016 yılının ilk gününde bir yenisi daha eklendi. Daha önceki sızıntılarda Galaxy S7’nin tasarımsal açıdan Galaxy S6 ile benzerlik göstereceğine şahitlik etmiştik. Bugün gelen sızıntı ise daha öncekileri doğrular nitelikte.

Çin’in Twitter’ı olarak nitelendirilen Weibo’da Galaxy S7 modeline ait olduğu söylenen ön panel yayınlandı. Galaxy S7 ön panelinde aynı Galaxy S6’da olduğu gibi fiziksel dikdörtgen bir ana ekran tuşu yer alıyor. Panelde ayrıca sensörler ve ön kamera bölümleri bulunuyor. Bu bölümlerin konumlandırılması da yine Galaxy S6 ile benzerlik gösteriyor.

Sızıntılar doğrultusunda konuşacak olursak; Samsung’un bu yıl tasarımsal açıdan yeniliğe gitmeyeceğini Galaxy S6 tasarımında rötuşlar yaparak daha sade bir tasarım ile karşımıza çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S7; Snapdragon 820 veya Exynos 8890 yonga seti 4 GB RAM ile gelecek. Quad HD çözünürlüğe sahip ekran ile gelecek olan Galaxy S7'de parmak izi sensörü ve iris tarayıcı özellikleri de bulunacak. Snapdragon 820 yonga seti tercihinin; Snapdragon 820'nin performans ve ısınmasına göre önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]