Galaxy S7 Basınca Duyarlı Ekranla Gelebilir


Söylentilere göre Samsung Galaxy S7 modelinde iPhone 6s'te yer alan 3D Touch teknolojisine benzer basınca duyarlı ekran kullanabilir. Detaylar haberimizde.


14.12.2015 / 15:00

Aslında çok da sürpriz olmayan Samsung Galaxy S7 akıllı telefonlarının basınca duyarlı ekrana sahip olması özelliği ile söylentiler gittikçe artıyor.

Eğer The Wall Street Journal kaynakları doğruysa Samsung çift amiral gemisi taktiğine bir adet normal Galaxy S7 ve bir de eğimli kenara sahip Galaxy S7 edge çıkararak devam edecek. Yine bu kaynağa göre iki telefon da Apple'ın iPhone 6s modellerinde kullandığı 3D Touch teknolojisine benzer basınca duyarlı ekrana ve yüksek hızlı şarj portuna sahip olacak. Görsel olarak ise Galaxy S7 modelleri Galaxy S6 çizgisini pek bozmayacak.

Söylentilerde adı geçen şarj portu USB Type-C olacak ve telefonların tamamen batarya dolumunu 30 dakikanın altında gerçekleştirecek. ZTE ve Huawei markaların da benzer teknolojiler kullanacağını açıklamalarından sonra bu teknolojilere sahip ZTE Axon mini ve Huawei Mate S satışa sunulmuştu.

Ayrıca yine WSJ kaynaklarına göre Samsung yeni cihazlara retinal tarayıcı ve hafıza kartı slotlarını yeniden eklemeyi planlıyor. Bu teknolojiler Galaxy serisinin S6 ve S6 Edge harici eski sürümlerinde bulunan özelliklerden bazılarıydı. Ayrıca Samsung’un yeni telefonları diğer Galaxy S serisi ürünlerde olduğu gibi Mart ayında çıkarması da bekleniyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]