Lenovo Vibe X3 Lite Detayları Sızdı


Lenovo'nun yeni telefonu olması beklenen A7010 kod ismine sahip olan Vibe X3 Lite ile ilgili bazı detaylar ve özellikler İnternet'e sızdı. Bakalım Vibe X3 Lite nasıl olacak?


14.12.2015 / 18:45

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan ve özellikle son zamanlarda bilgisayarları ile birlikte telefon sektöründe de ülkemizde etkin rol oynayan Lenovo yeni bir telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Lenovo A7010 kod adına sahip olacak olan bu yeni telefon geçtiğimiz ay tanıtılan Vibe X3'ün Lite versiyonu olacak.

Lenovo Vibe X3 Lite 5.5 inç Full HD IPS LCD ekran çift LED flaşlı 13 Megapiksel arka kamera 2 GB RAM 8 çekirdekli MediaTek işlemci 16 GB genişletilebilir dahili depolama Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ve 3300 mAh batarya ile gelecek. Android'in en son sürümü olan Marshmallow güncellemesini de bu telefonda görmek mümkün olacak.

Vibe X3 Lite'ın bir diğer önemli özelliği ise üzerinde bulunduracağı hoparlörler olacak. 1.5W Dolby Atmos teknolojisini kullanacak olan telefonun oldukça güçlü bir ses deneyimi sunması bekleniliyor.

Tasarım konusunda da abisi Vibe X3 ile aynı çizgilere sahip olması beklenen Vibe X3 Lite'ın fiyatı yaklaşık 300 dolar olacak. Ülkemize de gelmesi beklenen Vibe X3'ün Türkiye piyasasına da 1000 TL seviyesinde giriş yapması da muhtemel. Lenovo'nun Vibe X3 modelini de henüz sadece Çin piyasasına sürdüğünü göz önünde bulundurursak Vibe X3 Lite'ın Avrupa ülkeleri ve Türkiye'ye 2016 yılının birinci çeyreği içerisinde geleceğini söyleyebiliriz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]