iOS için Ram Temizliği!


RAM temizliğine en az ihtiyacı olan işletim sistemlerinden iOS'de bazen RAM temizliğine ihtiyaç duyabiliyor. Peki iOS RAM temizliği nasıl yapılır? İşte iOS RAM temizleme rehberi.


07.12.2015 / 19:30

Aslında iOS otomatik ram temizleme işinde gayet iyi bir işletim sistemi ve görevini çok iyi bir şekilde yapıyor. Ama bazen iOS'in bu başarılı işlevi bile yetersiz kalabiliyor. Cihazı yeniden başlatarak ram temizliğini yapabilirsiniz ama kullandığınız cihaz eski nesil bir iPhone veya iPad ise bu işlem bir kaç dakikanızı alacaktır. Daha kolay yöntemi size adım adım aktarıyoruz.

Bu işlem soft ve hard reboot işlemlerinden biraz daha farklı ve özellikle 1GB veya daha altı RAM'e sahip iOS cihazları için kullanışlı.

Öncelikle cihazınızın güç tuşuna "kapatmak için kaydırın" yazısı gelene kadar basın. Sonrasında iptal veya kapatmak için kaydır yazısına basmayın. Hala güç tuşuna basarken aynı anda ana ekran tuşuna bir kaç saniye basın ve cihazınızın ana ekrana döndüğünü göreceksiniz. Bu işlem cihazınızı kapatmadığı için yeniden başlatmaktan çok daha pratik bir işlem.

İşte bütün işlem bu kadar. Kilidinizi açtıktan sonra arka plandaki uygulamarın hala orda olduğunu göreceksiniz fakat tekrar girmeye çalıştığınızda RAM temizliğini yaptığımız için uygulamalar baştan açılmaya başlayacaktır. Bu işlem size biraz daha akıcı bir iOS deneyimi sağlayacaktır.

Bu işlem maalesef her iOS cihazında çalışmayabilir. Eğer bir iPhone 6S iPhone 6S Plus iPad Air 2 veya iPad Pro kullanıcısı iseniz bu işlemi yapmanıza gerek yok. Bahsettiğimiz gibi bu işlem iPhone 6 veya daha eski iPhone'lar için kullanışlı olabilir.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]