Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Evinizdeki ”Wireless”i (İnterneti) Bu Yöntemle Hızlandırın  Evinizde bulunan wireless modemleri nasıl hızlandırabileceğinizi biliyor musunuz? İşte basit ama etkili yöntemler.

  Kablosuz ağ (Wireless) birden çok bilgisayarlar arasındaki kablolar aracılığıyla sağlanan ağın yerine alıcı ve verici diye tabir edilen cihazlar aracılığıyla radyo dalgaları ile iletişim sağlamalarıyla beraber daha da uzak mesafeler arasında ağ imkanı sunulmasını sağlayan bir teknoloji adıdır.

  Günümüzde ise bir çok evde kullanıcıların kablosuz internet kablosuz İnternet’i kullanmalarına olanak sağlayan wireless diye tabir edilen modem cihazlar mevcut. Artık eski yıllarda olduğu gibi insanlar kablolu bağlantı yerine hem daha pratik olması açısından hemde kullanıcıya sağladığı kolaylıklar açısından wireless modemlerle İnternet’e bağlanmayı tercih ediyorlar.

  Yalnız çoğu ev kullanıcısı İnternet hızının yavaşlığı başta olmak üzere ağdan kopmalar gibi bir takım sıkıntıları da yine wireless modemler sebebiyle yaşamaktalar. Tabiki burada kusuru Modemlere bulmak yerine onları doğru kullanabiliyor musunuz? sorusunu neye göre cevapladığımıza göre değişiyor.
  İşte neredeyse her evde kullanımda olan wireless modemleri hızlandırmanın ipuçlarını aşağıda özetlemeye çalıştık.  1-Wifi dalgaları temelde sadece radyodalgalarından oluşuyor. Yani bu cep telefonunuz veya radyo ile yakaladığınız elektromanyetik dalgaların aynısı. Ama wifi dalgaları oldukça kısa. Geleneksel türde olanlar sadece 12cm uzunluğundadır.Sinyali modem uzaklaştıkça daha da düşüyor. Genelde 45 metreden öteye gidemiyor.

  2-Sinyaler aslında duvarlar ve metal yüzeyler tarafından emilip engelleniyor. Yani evde modemimizi koyduğumuz yer sinyalin güçlü gelmesini büyük oranda etkiliyor. Yapmanız gereken ilk şey modeminizi merkezi bir yere koymanız. Çünkü her tarafa eşit oranda sinyal yayar.

  Devamı bir sonraki görselde…  3-Açık bir yerde olması işinize gelir. Eğer bir dolaba koyarsanız dolabın duvarları sinyalleri emer.Görüş açısında olması iyi bir düşünce olur. Evinizde en uzak mesafeyi gördüğünüz ve en fazla sayıda odayı gördüğünüz yer muhtemelen modeminizi koyabileceğiniz en iyi konumdur.

  4-Aynı zamanda modeminizi yerden yukarı koymanız isteyeceğiniz bir şey olur. Çünkü sinyaller yerde kullanılan bazı materyallerin içinden geçmez. Çoğu modem dalgaları aşağı doğru yayması için tasarlanmıştır. Yani modemi yere koyarsanız sebepsiz yere alt kata sinyal verirsiniz.

  Devamı bir sonraki görselde…
  5-Pek çok elektronik cihaz modemin sinyallerini karıştırır. TV bilgisayar mikrodalga fırın ve içinde motor olan diğer cihazlar. Modeminizi diğer elektronik cihazlardan uzak tutmak istersiniz.

  6-Çoğu modemin iki anteni olur. En iyisi birini yatay diğerini dikey ayarlamanız olur.
  Devamı bir sonraki görselde…

  7-Cihazlar dahili antenleri modemle paralel oldukları zaman daha iyi çalışırlar. Bu sebepteni laptopların içindeki antenleri yataydır. Ama tablet veya mobil cihaz kullanıyorsanız tamamen tutuşunuza göre değişir. Yani hem dikey hem yatay sinyalinizle antenlele en iyi paralel eşleşmeyi yakalama yansınız olur.Eğer ağınızın iyi çalışmadığını farkederseniz sinyal seviyesini ölçebilirsiniz.

  8-Telefonunuz için indirebileceğiniz pek çok uygulama var. Bir harita çıkarırsanız ve neyi düzeltmeniz gerektiğini anlarsınız.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hiç ellemeyim bozabilirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş