Windows 10 Continuum Detaylandı!


Windows Phone akıllı telefonlar Microsoft tarafından desteklenmeye devam ediyor. Microsoft Continuum destekleyen sistem gereksinimlerini açıkladı! Peki nedir bu Continuum?


20.11.2015 / 13:30

Genellikle bilgisayarlar için duymaya alışık olduğumuz sistem gereksinimleri günümüzde akıllı telefonlar için de kullanmaya başlandı. Öyle ki artık telefonlarımızı bilgisayar gibi kullanabilir hale geldik. Bunlara son eklenen ise Microsoft'un geliştirdiği Continuum.

Windows 10 Continuum Nedir?
Continuum'u aslında biraz yazılım olarak anlamış olabilirsiniz. Fakat Continuum aslında Windows 10 yüklü akıllı telefonları bilgisayara bağlayarak mouse ve klavye ile kullanılmasını sağlayan bir aygıt.

Continuum Dock adı verilen aygıtın üzerinde 3x USB girişi USB Type-C portu DisplayPort ve HDMI portu bulunuyor. Bu dock ve kablolar sayesinde Windows 10 yüklü telefonlarımızı bilgisayar olarak kullanabileceğiz. Fakat bunun için cihazınızın bazı donanımlarının bunu karşılaması gerek.

Windows 10 Continuum Destekleyen Sistem Özellikleri Neler ?
Continuum Dock'u kullanabilmeniz için Windows 10 yüklü akıllı telefonunuzda olması gerek özellikler;

- Snapdragon 808 veya Snapdragon 810 işlemci

- 2GB RAM (1080p cihazlar için 3GB RAM gereklidir)

- Minimum 8GB dahili hafıza

- Bluetooth 4.0 ve 802.11n WiFi desteği olarak sıralayabiliriz.

Bu özelliklere bakarak Lumia 950 Lumia 950 XL ve Acer Jade Primo gibi cihazlar Continuum için yeterli sistem özelliklerine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]