iPad Pro mu iPad Air 2 mi?


Uzun bir bekleyişten sonra iPad Pro modeli Apple Online Store üzerinde satışa sunuldu. Peki iPad Pro’nun farkı ne? iPad Pro alınır mı? Detaylar haberimizde.


11.11.2015 / 19:00

iPhone 6s etkinliğinde ortaya çıkan iPad Pro başlangıçta herkes tarafından ilgiyle karşılandı. Bir iPad satın almak istiyor ve karar veremediyseniz buna yardımcı olmak için iPad Pro ile iPad Air 2 özelliklerini karşılaştırdık.

iPad Pro için ödeyeceğiniz ekstra ücret size en son A9X işlemci önemli ölçüde daha fazla RAM ve daha büyük bir ekran sunacak. Peki bu fiyat için buna değer mi?

iPad Pro’nun farklı özellikleri
- 12.9 inç büyüklüğünde 2732 × 2048 piksel çözünürlüklü ekran

- İnç başına 264 piksel

- iPad Air 2'nin A8X çipinden 1.8 kat daha hızlı Apple A9X işlemci

- iPad Air 2'den 2 kat daha fazla grafik performansı

- M9 hareket yardımcı işlemci

- 4 GB RAM (iPad Air 2 ve iPad Mini 4’ün iki katı kadar)

- Standart olarak 32 GB depolama (Giriş seviyesi iPad Air 2 ve iPad Mini 4’ün iki katı kadar)

- Klavye için Akıllı Konnektör

- Apple Pencil uyumluluğu

- Dört adet hoparlör

- Boyut olarak ise 3057 x 2206 x 69 mm ve 723 gramlık bir ağırlığa sahip.

iPad Pro 32GB fiyatı 2.999 TL iken iPad Air 2 16 GB fiyatı 1.649 TL.

iPad Pro mu iPad Air 2 mi tercih edilmeli?

Bu listede yer almayan kamera pil ömrü sensörler gibi özellikler iki model içinde aynı. iPad Pro’nun daha büyük bir pili olmasına karşın pil ömrünü 10 saat olarak sunuyor. Boyut ve performansı göz önüne alındığında yeni iPad Pro eski modellerine göre oldukça gelişmiş durumda. Akıllı klavye ile eşleştirildiğinde bir dizüstü bilgisayar niteliği taşıyabilir.

Bu özellikleri ve bu fiyatı göz önüne aldığımızda iPad Pro daha çok profesyonel olarak tasarımla uğraşan ya da mimarlık gibi iş alanlarında çalışan kullanıcılara hitap ediyor. Fakat sadece internette gezinmek ve diğer günlük işleriniz için iPad Pro yerine daha düşük model ve uygun fiyatlı iPad’leri seçmenizde yarar var.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]