BlackBerry Priv Satışları Şaşırttı!


BlackBerry Priv yakaladığı satış rakamları BlackBerry'i bile şaşırttı. Stokları tükenen BlackBerry Priv ile ilgili detaylar haberimizde.


11.11.2015 / 19:30

Bir zamanlar insanların ellerinden düşürmediği klavyeli telefonları sayesinde akıllı telefon piyasasına büyük bir damga vuran BlackBerry'de işler son zamanlarda iyiye gitmiyordu. Bu gidişe son demek adına geçtiğimiz hafta satışa çıkarılan BlackBerry Priv satış rakamları ile BlackBerry yetkililerini şaşırttı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre BlackBerry Priv'in stoğu ön sipariş sürecinde tükendi. Bu telefonu BlackBerry üzerinden almak isteyen kullanıcıların 23 Kasım tarihine kadar beklemesi gerektiği yönünde açıklama yapan BlackBerry bu telefon sayesinde yeniden piyasadaki itibarına kavuşabilir.

Başarı Android Sayesinde Yakalandı
Bu başarının yakalanmasının ardındaki en büyük etmen hiç kuşkusuz ki telefonda kullanılan işletim sistemi oldu. BlackBerry kullanıcıları her ne kadar "klavyeli telefon" anlayışını seviyor olsalar da artık BlackBerry'nin yavaş ve uygulama pazarının çok kötü olduğu BlackBerry OS'tan sıkıldığı için farklı markalara yönelmiş bu da BlackBerry'nin çok büyük bir müşteri kitlesinin kaybolmasına neden olmuştu.

Bu gözlemler sonucunda Android işletim sistemi ile çalışan ama BlackBerry ile özdeşleşen klavyeyi de içinde barındıran BlackBerry Priv'i ortaya çıkartan şirkette şuan işler yolunda gibi gözüküyor.

BlackBerry Priv Özellikleri
BlackBerry Priv 5.4 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde bir ekran ile birlikte geliyor. Gücünü Qualcomm'un Snapdragon 808 çip setinden alan Priv 3 GB RAM ile desteklenmekte.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]