Apple TV iFixit'e Pahalıya Patladı!


Teknolojik ürünlerin tamir edilebilirlik puanını belirleyen iFixit son olarak Apple TV'yi konuk etti. Ancak Apple TV iFixit uygulamasının kaldırılmasına neden oldu. İşte detaylar!


01.10.2015 / 17:00

iFixit ekibi bugüne kadar yüzlerce teknolojik ürünü özenle parçalarına ayırarak tamir edilebilirlik puanını belirleyen bir ekip olarak hafızalara kazındı. En son iPhone 6s modelini parçalarına ayıran iFixit ekibi iPhone 6s etikliğinde tanıtılan yeni Apple TV’yi parçalarına ayırarak tamir edilebilirlik skorunu belirledi. iFixit ekibinin yeni Apple TV için vermiş olduğu tamir edilebilirlik puanı 10 üzerinden 8 oldu. Ancak 4. Nesil Apple TV modelini parçalara ayırmak iFixit ekibine pahalıya patladı.

iFixit’in parçalarına ayırdığı Apple TV modeli geliştiricilere sadece uygulama geliştirmeleri için gönderilen modeldi. Geliştirici sürümü olarak geçen 4. Nesil Apple TV’nin cihazın son halini yansıtmayan donanımlara sahip olduğu düşünüyor. Apple satış öncesi Apple TV’yi parçalarına ayırıp tüm donanımını sergileyen iFixit ekibinin geliştirici hesabını askıya aldı.

Geliştirici hesabı askıya alınan iFixit’in App Store’da bulunan “iFixit” uygulaması da kaldırıldı. Apple bu kararını; Apple TV şartlarının ve koşullarının ihlal edildiği için aldığını açıkladı. iFixit bu konunun büyütülmemesi gerektiğini zaten App Store’da bulunan iFixit uygulamalarının çok eski tasarıma sahip olduğunu kaldırılmasının bir şey değiştirmediğini belirtti. Bakalım iFixit önümüzdeki aylarda uygulamasını güncelleyip 3D Touch entegrasyonu ekleyip yeniden App Store’daki yerini alacak mı?

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]