iPhone Kulaklıkları Değişiyor mu?


Apple bir sonraki telefonu için çeşitli yeniliklerin arayışında. Gelen son duyumlara göre sıradaki iPhone 7 farklı kulaklık girişine sahip olabilir.


22.09.2015 / 18:00

Apple iPhone 5’lerin piyasaya çıkışıyla gördüğümüz “lightning data kablosu” ilk zamanlarında kullanıcıların sitemine ve öfkesine maruz kalmıştı. Bilinen sistemin değişmesi eski adaptörlerin kullanılamaması iPhone kullanıcılarını bir hayli uyuz etmişti. Daha sonraları ise yeni kabloya gittikçe alışıldı. Bu sefer duyumlar benzeri bir girişimin kulaklık üzerine olması yönünde.

iPhone kulaklıklarının değişme ihtimali var mı?

Apple yenilikler getirmek üzerine kafayı takmış durumda. Özellikle telefonu inceltmek listelerinde ilk sırayı çekiyor gibi. Ancak bunun gerçekleşmesi için bir takım donanımın da değişmesi gerek. Kulaklık girişinin küçülmesi gibi.

Bütün bu söylentiler Apple’ın iPhone 7 için yeni bir teknolojini patenti almasıyla başladı. 3.5 mm girişli eski kulaklıklar yerini 2.0 mm “D jack” isimli teknolojiye bırakacak.

Apple’ın iPhone 3G 4 5 6 sürümlerinde olduğu gibi 7’de de büyük bir tasarım değişikliği olacak. Haliyle telefonu daha ince görürsek pek de şaşırmayız. Bu denli radikal bir değişiklik çok riskli gözükse de Apple’ın ne yapacağını bilemeyiz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]