GeForce Experience Güncellendi!


Nvidia'nın oyun optimizasyon uygulaması GeForce Experience güncellendi. Yeni güncelleme ile artık Türkçe dilde Windows kullananlar GeForce Experience'ı kullanabiliyor.20.08.2015 / 20:00

Nvidia firması Nvidia ekran kartına sahip oyuncular için geçtiğimiz yıllarda GeForce Experience isimli uygulamasını yayınlamıştı. GeForce Experience ile oyuncular oyun içerisindeki grafik ayarlarını el ile değiştirip en iyi FPS değerini almak yerine oyunun grafiklerini otomatik olarak ekran kartının desteklediği seviyeye çıkarabiliyordu.

Bir nevi optimizasyon görevi gören GeForce Experience son güncellemesi ile Türkçe dil seçeneği ile kullanılan Windows işletim sisteminde çalışmaz hale gelmişti. Bu konu hakkında geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan Nvidia sorunun Türkçe dil seçeneğinden kaynaklandığını yakında güncelleme ile bu sorunu çözeceklerini dile getirmişti. Nvidia sözünü tuttu ve bugün GeForce Experience uygulamasını güncelledi.

36 MB büyüklüğündeki GeForce Experience 2.5.13.6 sürümü yaşanan sorunların tamamen çözmesinin yanında aşağıda bulunan yenilikleri oyunculara sunuyor.

GeForce Experience Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

GeForce GTX 950 üzerinde DOTA2 League of Legends ve Hearts of the Storm oyunları için düşük gecikme optimizasyonları eklendi.

Beni bilgilendir işaret kutusu işaretli olmadığında dahi 'yeni OPS ayarları yüklendi' bildirimlerinin görüntülenmesine neden olan bir sorun giderildi.

Sistem dili Türkçe olarak ayarlandığında GeForce Experience'ın açılmamasına neden olan bir sorun giderildi.

'GeForce Experience oturumunun süresi doldu' bildirimlerinin yanlış zamanda görüntülenmesine neden olan bir sorun giderildi.

ShadowPlay'in sesi bir döngü içinde oynatmasına neden olan bir sorun giderildi.

PC'ye başka bir kumanda takıldığında SHIELD kumandasının kontrolü kaybetmesine neden olan bir sorun giderildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]