Android M İsmi Açıklandı


Google I/O 2015 ile açıklanan Android M sürümünün gerçek ismi sonunda açıklandı. İşte Android M sürümünün gerçek ismi yeni sürüm hakkındaki son açıklamalar.


17.08.2015 / 20:30

Google tarafından I/O 2015 konferansı ile duyurulan Android M sürümünün isminin ne olacağı sonunda açıklandı. Bugün elinde Marsmallow tutan bir Android heykeli ile tanıtılan yeni sürüm Android 6.0 Marshmallow olacak.


Android 6.0 Marshmallow açıklandı

23. API için kararlı SDK geliştiriciler için kısa süre önce sunulan Android 6.0 Marshmallow sürümü ve onun için geliştirilen uygulamalar Nexus 5 Nexus 6 ve Nexus 9 modelleri ile denenilebilecek.

Beklenen Android 7.0 ise tahminlerimize göre gelecek yıl Android N ve bir diğer tahminimize göre Nutella ile anlaşmalı olarak Android 7.0 Nutella ismi ve pek çok yenilikle gelebilir. Ancak bunlar sadece bizim tahminimiz ve henüz bu tahmini doğrulayan hiçbir bilgi mevcut değil.

Android 6.0 Marshmallow yeni Nexus'lar ile gelecek

2015 Sonbahar döneminde yeni Nexus modelleri ile birlikte ilk kez yayınlanması beklenen Android 6.0 Marshmallow bakalım stabilite ve düzensiz güncellemelerden bıkan Android kullanıcılarını memnun edebilecek mi?

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]