iPad mini 4'ün Tasarımı Sızdı


Apple'ın Ekim ayında tanıtması beklenen yeni tablet modeli iPad mini 4 tasarım detayları ile karşımıza çıktı. Bakalım iPad mini 4'ün tasarımı nasıl olacak?


12.08.2015 / 17:30

Apple’ın önümüzdeki ay düzenleyeceği etkinlikte; iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini tanıtması bekleniyor. Bu modellere ek olarak daha sportif tasarımlı ancak donanımsal açıdan güçlü iPhone 5c halefi iPhone 6c modelinin tanıtılması sızan bilgiler arasında yer alıyor. Son yıllarda iki iPhone ve iki iPad modeli tanıtan Apple Ekim ayında ise iPad etkinliği ile tekrar karşımızda olacak.

iPad Air 3 ve iPad mini 4 modellerinin tanıtılması beklenen Ekim ayındaki etkinlikte yine bir sürpriz olarak iPad Pro modelinin tanıtılması gündemde. 12.9 inç büyüklüğünde olması beklenen iPad Pro modelinin günlük kullanımdan çok endüstriyel alanda kullanılması bekleniyor. Apple’ın iPad reklamlarında müzik bilim spor ve benzeri alanlarda iPad’in kullanıldığını ön plana çıkarması iPad Pro’nun daha çok bu dallar ile uğraşanlara hitap edeceğini gösteriyor.

Daha taşınabilir olan iPad mini için Apple’ın yeni planı olduğu ortaya çıktı. Tasarımsal açıdan biraz kaba görünen iPad mini serisi bu algısını iPad mini 4 ile kıracağa benziyor. Sızıntı devi @evleaks’in veliahttı @OnLeaks iPad mini 4 modelinin tasarım detaylarını gözler önüne seren bir video yayınladı. iPad mini 4’ün 3D CAD üzerinde oluşturulan tasarımı cihazın iPad Air 2’ye benzeyen zarif bir tasarım ile geleceğinin sinyallerini veriyor.

Sızıntılara göre iPad mini 4 sadece 6.13mm kalınlığında olacak. 134.75mm en ve 203.16mm boy ölçütlerine sahip iPad mini 4 3D CAD çizimini aşağıdan izleyebilirsiniz. Bunların bir sızıntıdan ibaret olduğunu önümüzdeki günlerde daha farklı bir iPad mini 4 modelinin karşımıza çıkabileceğini belirtelim.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]