Android M telefondaki değişiklikler hakkında kullanıcıları uyaracak!


Google virüslü veya ROM yüklü cihazları Android M ile tespit edecek.

28/07/2015 16:40

Google'ın bir süre önce keşfedilen destek sayfasında yeni başlığa bakılırsa şirket Android M sürümünde büyük değişikliğe imza atabilir. Söz konusu yeni özellik kullanıcılarının işletim sistemlerini kontrol ederek virüslü ya da ROM yüklenmiş olup olmadığını tespit ederek kullanıcıyı uyaracak.


Özellikle Nexus cihazlarda öncelik kazanması beklenen sistem cihazınıza yeni sürüm önyüklemesi veya ROM yüklerken cihazdan uyarı mesajı alacaksınız. Güvenlik uyarıları üç çeşide ayrılıyor ve önemleri üç renk ile belirlenecek. Bu renkler sarı turuncu ve kırmızı olarak belirlenmiş. Android M işletim sisteminin yaklaşan sürümünde karşımıza çıkacağını tahmin ettiğim bildirimler telefonu ikinci el aldıysanız ve önceki sahibinin nasıl kullandığına işletim sistemine neler yaptığına dair bilgiler almanızı sağlayacak.

Telefonu açtığınızda ön yükleme sırasında sistemi kontrol eden özellik işletim sisteminizin durumunu ve işletim sisteminizin virüslü olup olmadığını dosya olup olmadığını telefonu ilk açtığınızda 10 saniye kadar ekranınızda kalarak sizi uyaracak.

●Sarı - Cihazınız farklı bir işletim sistemi ile çalıştırıldı: Eğer karşınıza Sarı renkli uyarı bildirimi çıkıyorsa bu uyarı telefonunuzun orijinal olmayan farklı bir işletim sistemi ile çalıştığı anlamına geliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]