Teknoloji Devleri Apple'a Karşı Birleşti!
Apple ve Samsung arasında yıllardır devam eden davaya Google Facebook ve Dell gibi dünyaca ünlü teknoloji devleri de taraf oldu. İşte teknoloji dünyasında asrın bloklaşması!

23.07.2015 / 12:30

Apple ve Samsung arasındaki patent gerginliği teknoloji dünyasını az çok takip eden herkesin malumudur. Her ne kadar Samsung Apple için yonga seti ve farklı ekipmanlar üretmeye devam etse de iki firma arasındaki patent tartışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere Apple Samsung'a karşı açtığı patent davasını kazanmış ve mahkeme Apple'ın bahsi geçen patentlerinden yararlanılan tüm Samsung marka telefonlardan elde edilen gelirim Apple'a ödenmesine karar vermişti.

Bu karar sonucunda Samsung Apple'a yaklaşık olarak 550 milyon dolar ödemeye mahkum edilmiş durum teknoloji dünyasında şok etkisi yaratmıştı. Mahkemenin verdiği kararı kabul edilemez olarak nitelendiren Samsung kararı temyize götürmüş ve sonucu beklemeye başlamıştı.

Samsung'un bu hamlesinden sonra Apple tüm avukatlarıyla kararın onanmasını isterken hiç beklemediği bir hamleyle karşılaştı.

Dev Firmalar Apple'a Karşı Birleşti!

Facebook Google HP ve DELL gibi teknoloji dünyasının önde gelen isimleri Apple'a karşı birleşerek bu kararın teknolojik ilerlemenin önünü tıkayacak nitelikte olduğunu ve mahkemenin aldığı kararın iptal edilmesi gerektiğini belirttiler.

Teknoloji dünyasının dev isimlerinden gelen bu hamle üzerine dik duruşundan taviz vermeyen Apple Google'ın davada tarafsız olarak yer alamayacağının altını çizerek Samsung'un kullandığı Android işletim sisteminin Google imzası taşımasından ötürü Google'ın tamamen yanlı ve işine geldiği gibi bir politika izlediğini vurguladı.

Şu anda teknoloji dünyasının dev isimleri Apple karşısında birleşmiş durumdalar. Bakalım bu işin sonu nereye varacak. Bekleyip göreceğiz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]