Snapdragon 810 Kullanan Vertu Geliyor!


Lüks telefon üreticisi Vertu genelde orta seviye akıllı telefon üretir ve modelde kullanılan malzeme kalitesiyle anılırdı. Görünen o ki Vertu artık bunu değiştirmeye karar vermiş.

13.07.2015 / 15:00

Ürettiği lüks akıllı telefonlarla 1998 yılından beri piyasada olan Vertu cihazların yapabildiğinden çok nasıl göründüğüyle gündeme gelmişti. Genelde orta seviye özelliklere sahip olan Vertu görünen o ki artık değişikliğe gitme kararı aldı.

Vertu Bu Kez İddialı Geliyor!

Üst kesim insanlara hitap eden Vertu şu zamana kadar hep cihazlarının fiyatı ve cihazda kullanılan malzeme ile gündeme gelmişti. GeekBench kriter testinde ortaya çıkan Vertu V06 adlı model ise artık işlerin değiştiğini gözler önüne seriyor.

Vertu V06 firmanın bu güne kadar çıkartmış olduğu en iddialı model olacak. Zira Vertu bu defa günümüzün amiral gemileriyle çok rahat yarışacak bir cihaz hazırlıyor.

Sözü daha fazla uzatmadan kriter testinde ortaya çıkan teknik detaylara gelelim. Vertu V06 Qualcomm'un adı pek iyi anılmayan çipseti Snapdragon 810 ile gelecek. Ancak işlemcinin hızı 1.55 GHz seviyesinde tutulmuş. Bunun ısınma problemlerinin önüne geçmek için yapılmış bir hamle olduğunu düşünüyoruz.

Kriter testinde ortaya çıkan bir diğer teknik özellik ise LPDDR4 RAM. Yeni yeni popülerlik kazanarak Samsung Galaxy S6 OnePlus 2 ve Xiaomi Mi Note Pro gibi modellerde gördüğümüz LPDDR4 RAM modelin çok daha performanslı çalışmasını sağlayacak. Vertu V06'nın RAM miktarı ise 4 GB.

Firmanın şu ana kadar hazırladığı en güçlü donanıma sahip modeli olacak olan Vertu V06 elbette bu güçlü donanımın yanında malzeme kalitesinden de bahsettirecektir. Modelin fiyatının ise 5 bin euro civarında olması bekleniyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]