Samsung S6 Edge Planları Alt Üst Etti!


Samsung'un bu seneki iki amiral gemisi Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge'in satış rakamları firmayı zora soktu. İşte konu hakkındaki
detaylar!

08.07.2015 / 11:30

Samsung özellikle "Edge" yani kenarlı ekran teknolojisini kullandığı telefon modellerinde başarılı bir çizgi yakaladı. Edge teknolojisini kullanan modeller kullanıcıların o kadar ilgisini çekti ki Samsung bile böylesi bir talep beklemiyordu.

Bu durumun en büyük kanıtı ise Samsung'un en başta yaptığı hesaplama hataları diyebiliriz. Ortaya çıkan yeni verilere göre Samsung ilk başta Galaxy S6 modelinin Galaxy S6 Edge modelinden 4 kat daha fazla satacağını düşünmüş. Dolayısıyla üretim takvimini de buna göre ayarlamış.

Kullanıcılar Galaxy S6 Edge için Beklemeyi Tercih Etti!

Fakat kullanıcıların aşırı ilgisi durumu tamamen tersine çevirmiş. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in satışları kafa kafaya gidince bu sefer piyasadaki S6 Edge stoku tükenme noktasına gelmiş. Stokların tükendiği bazı ülkelerde Galaxy S6 Edge modelini satın almak isteyen kullanıcılar kendilerine önerilen Galaxy S6 modelini satın almak yerine beklemeyi tercih edince bu sefer Samsung'un satış planları da alt üst olmuş.

Yaşanılan bu olaydan ötürü Samsung toplam işletme kazancı üzerinden yüzde 8.4 gibi önemli sayılabilecek bir gerileme yaşamış.

Kullanıcıların Galaxy S6 Edge talebini görmezden gelmeyen Samsung hızlı bir şekilde üretim rotasını Galaxy S6 Edge'e doğru kaydırmış. Bakalım yaşanılan bu hesaplama krizi ilerleyen günlerde aşılabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]