Turkcell T60 İncelemesi


Turkcell'in fiyat performans odaklı yeni akıllı telefonu Turkcell T60 bizlere neler sunuyor? Artıları eksileri neler? Turkcell T60 incelemesi ile beraber tüm soruları cevaplıyoruz.

08.07.2015 / 11:00

Turkcell yeni akıllı telefonu T60'ı 8 Mayıs'ta Turkcell'in yeni Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun sunduğu toplantıda tanıtılmıştı.

Aradan yaklaşık 2 ay geçti ve ürün incelememiz için ofisimize yollandı. Ayrıca satışa da sunuldu. Ön sipariş fiyatı 799 TL olan cihazı şu an 899 TL fiyatıyla alabiliyorsunuz. Ön sipariş dönemi artık sonlanmış durumda. Bu yüzden T60'ın fiyatı 899 TL diye geçiyor.

Turkcell T60 ZTE Blade S6 modelini temel alıyor. Turkcell'in istediği özelleştirmeleri içeren Turkcell T60 yazılım tarafıyla ayrıca farklılaşıyor.

Turkcell T60'ın son dönemde incelediğimiz operatör telefonlarından Vodafone Smart 6 ile benzer modeller olduğunu da hatırlatalım.

Turkcell T60 teknik özellikleri

Turkcell T60 Qualcomm'un 64 bit desteği sunan 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisinden gücünü alıyor. İşlemcide ARM Cortex A53 tabanlı 1.5 GHz hızında çalışan 8 çekirdekle ile beraber grafik birimi tarafında ise Adreno 405 kullanılıyor.

2 GB RAM ve 16 GB dahili depolamanın olduğu telefon Turkcell T50 modelinin aksine microSD kart desteği de sunuyor.

Turkcell T60 tasarım detayları

Teknik özelliklerine göre uygun fiyatlı bir akıllı telefon olan Turkcell T60 Corning Gorilla Glass ekran camı kullanmıyor. Genel anlamda plastik malzemenin kullanıldığı telefonun bataryası ve arka kapağı çıkarılamıyor.

Telefonun en kalın noktası 7.8mm iken ağırlığı ise 129 gram seviyesinde.

Turkcell T60 kamera özellikleri

Kamera özellikleriyle beğenimizi toplayan Turkcell T60 13 Megapiksel çözünürlüğünde Sony sensörlü ana kamera kullanıyor. Bu ana kamera Full HD video kaydı yapabiliyor. Ayrıca otofokus ve HDR gibi özellikler de var.

Cihazın ön kamerası ise geniş açılı 5 Megapiksel çözünürlüğünde. Ön kamera da sınıfının üzerinde bir performans gösteriyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]