Google Play Store Güncellendi!


Android'in uygulama mağazası Google Play Store güncellenerek tasarım açısından yeniliklere gitti. Google Play Store'u güncellemek için gerekli APK dosyası haberimizde.

08.07.2015 / 18:00

Google’ın mobil işletim sistemi Android hem kendi içerisinde büyümeye hem de uygulama mağazası olan Google Play Store’da artan uygulamalar ile gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Arayüz konusunda materyal tasarım ile büyük bir değişim yaşayan Android zamanla bağlı olduğu Google’ı da tasarımsal açıdan hamle yapmasını sağladı.

Google’ın hemen hemen tüm servisi materyal tasarıma geçiş yaptı. Google Play Store da bu servisler arasında yer alıyor. Android’in uygulama mağazası Google Play Store tasarımsal açıdan yenilikler sunarken kullanıcı odaklı arayüz iyileştirmelerini de göz ardı etmiyor. Güncellemeler ile ufak da olsa değişimler yaşayan Google Play Store yeni gelen sürüm 5.7.6 ile yeni animasyonlara kavuştu.

Google Play Store v5.7.6 ile “Popüler karakterler” bölümü mağazaya dahil edildi ve bu bölüme çok hoş bir animasyon eklendi. Popüler karakterlerden birini seçtiğiniz zaman uygulama bölümüne renkli ve eğlenceli bir animasyon ile geçiş yapılıyor. Google Play Store güncellemesi ayrıca uygulamalarda bulunan “Neler Yeni” bölümündeki yazılar siyah yerine yeşil renkte sunuluyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]