Sony Mobile Satılacak mı?


Yaşanan gerilemeler sonucunda satılacağı iddiaları sık sık gündemde yer alan Sony Mobile'a ilişkin önemli bir açıklama geldi. Peki Sony Mobile satılacak mı? İşte cevabı.

07.07.2015 / 13:00

Akıllı telefon pazarında bir dönem çok başarılı olup son zamanlarda gerilemeler yaşayan Sony son olarak altı ayda bir akıllı telefon duyurma planına son vermiş ve Xperia Z3+ adlı yeni amiral gemisini tanıtmıştı.

Xperia Z3'ün yeterince güçlü olmaması nedeniyle pazardaki rekabetin korunması için yeni bir model duyurması gereken Sony rakiplerine benzer donanımlı Xperia Z3+'ı tanıtmıştı.

Sony Mobile satılmayacak!

Son dönemde ise açıklanan mali raporlar ve işten çıkarmalar sonucunda Sony'nin mobil bölümünü satacağı iddiaları pek çok yerde konuşulmuştu. Fakat bugün Sony Mobile CEO'su Hiroki Totoki yaptığı açıklama ile Sony Mobile satılacak iddialarını yalanladı.

Arabian Business ile yaptığı röportajda konuşan Hiroki Totoki 2014 yılında yaşanan sıkıntılar ve daha önce VAIO markasının satılması nedeni ile bu iddiaların geldiğini belirtti. Ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığı ve Sony Mobile'ın çalışmalarını hızla sürdürdüğü belirtildi.

Gelecek planları hakkında da konuşan Sony Mobile CEO'su Hiroki Totoki 2016 yılında giderleri %30 kısarak ve %20 oranında çalışan sayısını azaltarak yeniden yükselmeyi planladıklarını açıkladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]