Apple Music 100.000 Şarkı Eşzamanlayacak!Apple'ın kullanıma sunacağı yeni çevrimiçi müzik servisi Apple Music iTunes Match'e benzer şekilde kendi kütüphanenizdeki şarkıları servis ile eşzamalamanıza olanak sunacak.

29.06.2015 / 16:00

Apple'ın yeni çevrimiçi müzik servisi Apple Music'in hayata geçmesine saatler kala yeni servis ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak Apple Music ve iOS 8.4'ün ne zaman yayınlanacağının belli olmasını ardından Apple Music'in kaç şarkı eşzamanlayabileceği de belli oldu.

Apple'da Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Eddy Cue kendi Twitter hesabı üzerinden Apple Music hakkında sorulan sorulardan birkaç tanesine yanıt verirken Cue'nun verdiği bu yanıtlar yarın hayata geçecek servis ile ilgili önemli noktalara açıklık getirdi.

Daha önce Taylor Swift konusunda attığı tweetler ile de konuya açıklık getiren Eddy Cue iTunes Match'de yer alan özelliklerinin bazılarının Appple Music'de yer almadığını ancak yeni müzik servisinin de iTunes Match gibi 25000 şarkı eşzamanlama sınırı olduğunu söyledi.

Bu limiti iOS 9'un çıkışına kadar 100.000'e çıkarmak için çalıştıklarını belirten Cue bir anlamda 50.000 şarkı sınırı bulunan Google Play Music'in de üstüne çıkacaklarının sinyalini verdi.

iOS 9 Betasına da Apple Music Gelecek

Başka bir takipçisinin de sorusuna yanıt veren Cue iOS 9 betasını kullanan geliştiricilerin de yeni sürüm ile birlikte Apple Music'i kullanabileceğini açıkladı. Benzer şekilde Beats Music aboneliği olan kullanıcıların da yayınlanacak olan güncelleme ile aboneliklerini Apple Music'e aktarabilecekler.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]