Fallout 4 Pip-Boy iPhone6 Plus ile Uyumsuz!Fallout 4 oyununun Collector's Edition sürümü ile birlikte gelecek olan fiziksel ve işlev gören Pip-Boy iPhone 6 Plus ve benzeri büyük cihazlar ile uyumsuz olacak.

29.06.2015 / 18:00

Oyun dünyasının en büyük efsanelerinden Fallout yeni bölümü ile geri dönüyor. Fallout 4 adı ile piyasaya çıkacak olan oyun çok daha geliştirilmiş oyun motoru muazzam post-apokaliptik Boston kenti atmosferi yeni dostumuz Dog ve savaş sistemi ile dikkatleri çekiyor. Fallout serisinin sevenlerinin yakından tanıdığı oyun için eşyalardan biri olan Pip-Boy ise Fallout 4 Collector's Edition ile birlikte fiziksel formda geliyor.

Akıllı telefonlar ile birlikte çalışacak olan Pip-Boy oyundaki alışıldık işlemlerin büyük kısmını da gerçekleştirebiliyor. Geliştiricilerin açıklamasına göre ise Fallout 4 Pip-Boy ile uyumlu olacak akıllı telefonlar şu şekilde; iPhone 6 iPhone 5/5s iPhone 4/4S Samsung Galaxy 5 ve Samsung Galaxy 4.

Fallout 4 Collector's Edition satın alacak iPhone 6 Plus sahipleri içinse üzücü bir haber var. Şirketten gelen resmi duyuruya göre Pip-Boy iPhone 6 Plus ile birlikte çalışmayacak! Ayrıca cihaz diğer büyük ekranlı telefonlarla da uyumlu değil!

Orijinal ekran boyutlarına sadık kalmak istediklerini iPhone 6 Plus ile bilindik Pip-Boy'un tasarımsal olarak uyuşmadığını söyleyen oyunun geliştiricileri bahsi geçen modellerde is sıkıntı olmadığını ekliyorlar.

Fallout 4 ve Fallout 4 Collector's Edition PC PS ve Xbox One için 10 Kasım 2015 tarihinde piyasada olacak.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]