Apple MacBook İncelemesi


Uzun zamandır merak edilen Apple Macbook modelini detaylı bir şekilde inceliyoruz. Bakalım Apple Macbook diğer MacBook Air ve Pro modellerinden ne gibi farklılıklar sunuyor?

29.06.2015 / 17:15

Apple uzun süredir ürün gamında bulunan MacBook Air ve MacBook Pro modellerine ek olarak yeni bir MacBook modeli daha duyurmuştu. Başlangıç fiyatı ülkemizde 4299 TL olan MacBook Apple ürünleri arasında en ince MacBook olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca PPI seviyesine de baktğımızda en iddialı model yine MacBook.

Apple MacBook teknik özellikleri

Intel'in fansız çalışabilen ve 5 watt seviyesinde TDP değerlerine sahip Core M işlemcisini kullanan Apple MacBook seçilen sürüme göre 1.1 GHz ya da 1.2 GHz hıza sahip.

Intel'in HD Graphics 5300 dahili grafik işlemcisinin yer aldığı model 8 GB DDR3 RAM ile geliyor. Seçime göre 256 GB ya da 512 GB SSD PCI Express tabanlı dahili depolama da mevcut.

12 inçlik 2304 × 1440 çözünürlüğünde ve 16:10 en boy oranına sahip Retina ekran ile gelen ürün yeni tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Sadece 0.92 kg ağırlığa sahip olan yeni MacBook MacBook Air'den yüzde 27 daha ince.

Yeni MacBook uzay grisi altın ve gümüş renk seçenekleriyle piyasaya sürülmüş durumda. Ayrıca Arkadaki elma logosunun ışıklandırmaya sahip olmadığını da hatırlatalım.

Baskıya duyarlı yeni trackpad ve yenilenen klavye tasarımıyla daha farklı bir kullanım sunacak ürün sadece 1 tane Type-C USB bağlantısına sahip.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]