Türkiye’nin ilk sesli sosyal ağı Whispto ile tanışın


İki Türk girişimci tarafından kurulmuş Türkiye'nin ilk sesli sosyal ağı Whispto ile düşüncelerini 1 dakikalık ses kayıtlarıyla aktarın.
25/06/2015 21:30

Türkiye’nin ilk sesli sosyal ağı Whispto mobil ve PC mecralardaki popülerliğini artırmaya devam ediyor. Oğuzhan Urulu ve Ayhan Dorman tarafından geliştirilen çiçeği burnunda yerli uygulama Whispto'nun temelini duygu ve düşüncelerin aktarıldığı 1 dakikalık ses kayıtları oluşturuyor. Yazıdan ziyade sesin ön planda olduğu uygulama bu yönüyle kısa süre içerisinde on binlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Türkiye’de bir ilki temsil eden uygulama Android ve iOS işletim sistemiyla çalışan cihazlar tarafından destekleniyor. Whispto aynı zamanda tablet cihazları da destekleyen bir arayüze sahip.

Diğer sosyal ağlar gibi ücretsiz olan Whispto’nun kullanımı oldukça basit. Uygulamayı mobil cihazınıza indirdikten sonra dilerseniz anında kayıt olabilir ya da mevcut Facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra daha önce sözünü ettiğimiz basit sadece ve kullanımı kolay arayüz karşımıza çıkıyor. Arayüz dört temel başlıktan oluşuyor. Duvar bölümünü Facebook’tan Keşfet başlığına ise Twitter’dan aşinayız.

Dilerseniz Facebook Google+ ya da rehberinizdeki arkadaşlarınızı Whispto’ya davet ederek daha fazla içerik oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Whispto uygulamasının temelini 1 dakikalık ses kayıtları oluşturuyor. Ses kaydı oluşturma oldukça basit. Ekranın altında yer alan “Whisp Kaydet” butonunu tıklayarak ses kaydına başlayabilirsiniz. Ses kaydına fotoğraf ve his simgeleri ekleyerek kaydı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Whispto’da siz ya da bir başkası tarafından kayıt altına alınan ses kaydını mesaj olarak gönderebilir ya da favorilerinize ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde ses kaydını Facebook ve Twitter gibi farklı mecralarda paylaşmak da mümkün.

Uygulamanın önce çıkan özellileri;

- Sınırsız sayıda Whisp kaydetme dinleme gönderme
- Özel mesaj gönderme/alma
- "Trendler" aracılığıyla sosyal alanı genişletme
- "Kategoriler" aracılığıyla ilgi alanına göre takip etme
- Diğer sosyal mecralarda paylaşım

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]