Huawei P8max Fiyatı Ortaya Çıktı!


Huawei'nin geçtiğimiz Nisan ayında tanıttığı yeni akıllı telefonu P8Max fiyatı sonunda ortaya çıktı. Çin'li üretici P8max için beklenenin çok üstünde bir fiyat etiketi belirledi!


25.06.2015 / 13:00

Akıllı telefon pazarının yükselen yıldızı Çinli şirketler özellikle izledikleri fiyat politikasıyla geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmışlardı.

Ülkemizde de son derece hatırı sayılır bir kitleye hitap eden Çinli firmaların önde gelen isimlerinden birisi de Huawei'ydi.

Huawei özellikle son şampiyon Galatasaray'a sponsor olduktan sonra ülkemizdeki bilinirliğini arttırmış ve satış rakamlarını da bu paralellikte arttırmayı başarmıştı.

Huawei genel itibari ile üst segment telefonları uygun fiyatlara kullanıcılara sunmasıyla ön plana çıkan bir firmaydı. Fakat firmanın geçtiğimiz Nisan ayında tanıttığı Huawei P8max için ortaya çıkan fiyat etiketi firmanın takipçilerini bir hayli şaşırttı.

Huawei P8max Fiyatı Şaşırttı!

Huawei 26 Haziran'da Çin'de satışa sunacağı P8max için tam 610 dolarlık bir etiket fiyatı belirledi. Huawei'nin P8max için yayınladığı görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.


8 çekirdekli HiSilicon Kirin 935 yongasetini kullanan P8max'ta 1080x1920 piksel çözünürlüğünde 6.8 inçlik bir ekran bulunuyor. 3 GB'lık RAM desteğinin yanı sıra 64 GB boyutunda bir dahili depolama alanına sahip olan P8max'ta uzun süreli pil ömrü sunabilecek kapasitede 4360 mAh'lik bir batarya bulunuyor.

13 megapiksellik ana kameraya 5 megapiksellik ön kameranın eşlik edeceği P8max Android Lollipop 5.0.2 ile gelecek.

Huawei'nin P8max fiyatı satışlarına ne kadar etki eder bilinmez ama firmanın bu sene parlak bir dönem geçireceği kesin gibi duruyor. Zira Huawei geçtiğimiz sene ile karşılaştırıldığında ilk altı ayda 50 milyonluk bir sevkiyat gerçekleştirerek satış bazında %46'lık bir artış yakalamayı başardı. Firmanın geçtiğimiz sene aynı dönemde yaptığı sevkiya 34 milyon civarlarındaydı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]