Hava Durumu Tahminine iPhone Etkisi!


iPhone modellerinde bulunan ve eskiden sadece kaç kat merdiven çıktığınızı görmenizi sağlayan barometre özelliği artık hava durumu tahminlerinde kullanılacak.


22.06.2015 / 18:00

iPhone ve iPad'lerde en çok kullanılan hava durumu uygulamalarından biri olan Dark Sky gelen en son güncellemeyle baştan aşağı yenilendi.

Dark Sky gelen yeni güncellemeyle eğer uygulamaya izin verirseniz iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonlarınızda bulunan barometreden basınç ölçüm bilgilerini topluyor. Uygulama bu sayede kısa dönemli hava durumu tahminlerinde çok daha kesin sonuçlar vermeyi amaçlıyor. Yani az sonra yağmur yağacağını biliyorsunuz çünkü yakınlarınızdaki iPhone'lar size haber veriyor.Basınç ölçüm bilgilerini daha önce iPhone'lardan toplayan WeatherSignal gibi uygulamalar olsa da bu veriler aktif olarak kullanılmıyordu. Kullanılsa da Dark Sky kadar büyük çapta kullanan bir uygulama olmamıştı.

Dark Sky App Store'da 4 Dolar!

iPhone 6 sahibi olmasanız bile uygulamaya yine de göz atmakta fayda var. Tasarımını baştan aşağı yenileyen Dark Sky'da ani basınç düşüşleri ve güçlü rüzgarlar için bildirimler alabiliyorsunuz. Ayrıca güneşten gelen UV ışınlarının yoğunluğunu da gösteren Dark Sky App Store'da 4 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]