Quadro Akıllı Gözlükler | HD-2

Quadro markası Tesla Teknoloji’nin önderliği ile gün geçtikçe kendini bir adım daha öne çıkarmak için elinden geleni yapıyor. Bu sefer karşımıza yaz aylarımızı eğlenceli geçirmek için akıllı gözlükler ile geliyorlar.Daha önce giyilebilir teknoloji altında 2014 yılında akıllı saatleri sunan Tesla firması bu sefer gözlükler ile insanların ilgisini çekmeyi başardı. 13 Nisan 2015 tarihinde satışına başlanılacak olan Quadro akıllı gözlükler sayesinde neler yapabileceğiz şöyle bir göz atalım..(+) Bu akıllı gözlükler 15 MP kalitesinde fotoğraf çekebilecektir.


(+) Fotoğraf çekebilme özelliğinin yanı sıra video çekmenize olanak sağlayacaktır.Video çekerken dinlediğiniz müziğin kesilmemesini istemeniz büyük bir özellik gibi gözükse de Quadro firması bunu başarmış gözüküyor.Video çekerken müzik dinleyebileceksiniz.

(+) Google Glass’ın yapmaya çalıştığı fakat bazı problemleri yanında getirdiği canlı görüşme özelliği Quadro ile aşılabileceği söyleniyor.Ne kadar başarılı olacağını; satışa sunulduğunda göreceğiz.

(+) Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı özellikleri ile gözlüğünüz de ki bilgileri telefon üzerinde takip edebileceksiniz.


Quadro Smart Glass 3HD Özellikleri;


Kayıt Açı Aralığı: 142 Derece Geniş Açı Kamera
DV Kayıt Kalitesi: 1920*1080P (MT0330 Lens)
Video Formatı: MOV H264
Fotoğraf Çözünürlüğü: 4352*3264 (14M Pixel)
Kayıt Hızı: 30 fps
Bluetooth: Bluetooth 4.0
Wireless: 802.11b/g/n
Bellek: 32GB’a kadar MicroSD TF Kart Desteği
Kullanım Süresi: 4 Saat (Tam şarj ile)
Gözlük Rengi: Siyah
Cam Rengi: Polarized UV400 protection Siyah (Sarı Mavi Şeffaf opsiyonlar)
Cam Değiştirme: Var
Kutu İçeriği: Taşıma Kutusu Kullanım Kılavuzu USB kablo Şarj Cihazı Temizleme Bezi

Kullanım süresi hakkında ise model seçeneklerine göre 4-6 saat arasında kullanım imkanı olacağı söyleniyor. 4 farklı model ile karşımız da olacak olan Quadro Akıllı Gözlükler ile yazın keyfini çıkaracağız. Google Glass ile arasında bellek ve fotoğraf kalitesi olduğu gözleniyor. Dezavantajları ise kullanım süresi daha az ve full video çektiğimiz zaman bir seyehatte ne kadar uzun süre kullanabileceğiz tartışılır. Fiyat konusunda ise 149$ ile 349$ arasında olacağı söyleniyor.