Apple iPad mini ve iPhone 5 sahipleri için iOS 6.0.2 güncellemesini yayınladı Kasım ayının başında iOS 6 kullanıcılarına yönelik ilk küçük güncellemeyi yayınlayan Apple ekran ...


Apple iPad mini ve iPhone 5 sahipleri için iOS 6.0.2 güncellemesini yayınladı
Kasım ayının başında iOS 6 kullanıcılarına yönelik ilk küçük güncellemeyi yayınlayan Apple ekran klavyesinde oluşan problemler ve kameranın flaş problemlerini düzeltmişti. Firma geçtiğimiz gün de iOS 6.0.2 güncellemesini kullanıcılara sundu. Fakat bu güncellemeyi farklı kılan sadece iPad mini ve iPhone 5 sahiplerine hitap ediyor olması.

Apple'dan yapılan açıklamaya güncelleme ile iPad mini ve iPhone 5′te görülen Wi-Fi problemlerini giderildiği belirtiliyor. Zira bir süredir bu cihazların sahipleri Wi-Fi üzerinden bağlantı yavaşlığı ve bazı ağlara bağlanamama problemleri yaşıyordu. Güncelleme ile bu sorunlar tamamen ortadan kalkıyor.

Diğer iOS cihazlarının sahipleri ise bir güncelleme uyarısı almayacak. Sorun sadece iPad mini ve iPhone 5′i etkilediğinden güncelleme sadece bu cihazlara geliyor.

iPad mini ve iPhone 5′in aynı problemden muzdarip olması da ilginç. iPad mini ve iPhone 5′in donanımları birbirinden oldukça farklı. iPhone 5′in donanımı daha çok iPad 4 ile benzer fakat iPad 4′te Wi-Fi problemi yok. Bunun sebebi iPhone 5 ve iPad mini'de kullanılan kablosuz iletişim yongaları olabilir. Görünüşe göre diğer cihazlardan farklı bir yongaya sahipler.


http://haberler.com/ios-6-0-2-ipad-mini-ve-iphone-5-icin-geldi-4188911-haberi/