Android kullanıcılarının merakla beklediği bu kartlar sonunda ortaya çıktı...


Dijital dünya için dijital formatta uygulamalar müzik ve kitap satan Google Play mağazası için daha önce buradaki haberimizde de bahsettiğimiz "hediye kartları" satışa sunuldu. Şimdilik sadece ABD'de piyasaya sürülen 10 25 ve 50 dolarlık kartlar sadece Google Play mağazasında dijital medya için kullanılabiliyor. Diğer bir deyişle kartlarla donanım ya da aksesuar alışverişi yapılamıyor. Ayrıca kartları ABD dışında kullanmanız halinde sadece siparişi verdiğiniz ülkede serbest olan ürünlerisatın alabiliyorsunuz.

Kartlarla şarkı film ve TV programlarını Google Play web sitesi üzerinden ya da Android cihazınızdan alabiliyorsunuz. Ayrıca Android uygulamaları ve Google'ın son derece geniş e-kitaplığı da hizmetinize sunuluyor. TV dizileri ve filmleri isterkiralayabiliyor isterseniz satın alabiliyorsunuz. Ancak bunlar şimdilik sadece Android 4.1 kurulu cihazlarda çalışıyor.

Hediye alışverişinin zirveye ulaştığı Noel döneminde büyük başarı elde etmesi beklenen kartlar Apple'ın iTunes hediye kartlarına rakip olacak gibi görünüyor.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]