Windows 8 ve Internet Explorer 10 bir araya gelince bakın hayatımızda neler değişecek neler...

Microsoft Building Windows 8 blog'unda Windows 8'den bahsetmeye devam ediyor. Son olarak yine Internet Explorer'dan bahseden Microsoft yeni Metro Internet Explorer 10'un gereksiz öğelerden kurtulduğunu dokunmatik denetimle fare ve klavye ile son derece iyi bir biçimde çalıştığını söyledi.

IE 10 IE 9'a göre birçok değişiklik ve yeniliğe sahip. Örneğin IE 10'un Metro sürümü adres ve görev çubuklarını gizleyerek web sitesini daha rahat görmenizi sağlıyor. Kendi başlangıç ekranına sahip olan IE 10 açılışta popüler web sitelerini sıkça ziyaret ettiğiniz web sitelerini gösteriyor. Bir web sitesinin ismini yazmaya başladığınızda ise yer imleriniz filtrelenerek gösterilmeye başlanıyor.

Windows 8'de sıkça ziyaret ettiğiniz web sitelerini Windows Başlangıç ekranına sabitlemeniz de mümkün. Böylece tek tıklamayla favori web sitenize ulaşabiliyorsunuz. IE 10'un Metro sürümünde sekmeler de bulunmuyor. Bunun yerine son kullanılan 10 sekme bir parmak hareketiyle Windows+Z ile veya bir fare tıklamasıyla görüntüleniyor.

Internet Explorer 10'daki InPrivate gizli gezinti özelliği de geliştirilmiş bulunuyor ve sekmeye özel kullanılabiliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]