Şiddet içerdiği gerekçesiyle sık sık hedef olan Call of Duty serisi öyle bir yerde ortaya çıktı ki!

Oyun dünyası her geçen gün gerçek hayatlarımızla biraz daha iç içe giriyor. Öyle kimedyada bile artık sürekli karşımızdalar. Fakat geçtiğimiz gün bir gazeteye çıkan Call of Duty görseli başta oyun severler olmak üzere birçok insanı şaşırttı.

The Sunday Times Nijerya'da trajik bir son ile biten kurtarma operasyonunu konu alan makalesinde rehine alınan askerleri temsilen CoD'dan bir resim kullandı. İşin oyun camiasını kızdıran da bu oldu. Çünkü Call of Duty'den alınan dev asker görseli ve haber içerisine yerleştirilmiş diğer görsellerin zaten hedef tahtasında olan savaş oyunlarına zarar verdiği düşünülmüştü.

CoD severlerin yakından tanıdığı John "Soap" MacTavish isimli kahramanın gözleri sanki kurtarma görevine o gitmiş ve başarısız olmuşçasına siyah çizgiyle örtüldü. The Sunday Times'ın kullandığı görselin bir oyuna ait olup olmadığı hakkında ne kadar fikri var henüz bilinmiyor ve gazeteden şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

2011 yılının Eylül ayında ITV'de buna benzer bir harekette bulunmuş Kaddafi ve IRA hakkında yaptığı bir belgeselde ARMA 2 isimli oyunun görsellerini kullanmıştı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]