Bill Gates


Dünyanın en zengin isimleri listesinde her yıl değişiklikler olabiliyor ve sıralama değişebiliyor. Ancak uzun zamandır ilk sıranın ismi değişmiyor. Uzun zamandır dünyanın en zengin adamı koltuğunda Microsoft‘un ve Windows işletim sisteminin babası Bill Gates oturuyor.

Dünyanın en zengin adamı olan Bill Gates kısa bir süre önce 2013 yılınında da dünyanın en zengin insanı seçilmişti. Bill Gates 2013′ün en zengini olarak açıklandıktan kısa bir süre servetini arttırmaya devam etti. Seçimin yapıldığı tarihte 68 milyar dolar gibi inanılmaz bir servete sahip Gates bu açıklamadan sonraki kısacık sürede servetine 5 milyar dolar daha ekledi.

sonuçta 73 milyar dolarlık servet sahibi olan Gates ile onu takip eden Meksikalı Carlos Slim arasındaki fark giderek açılıyor. Bu gidişat devam ederse Slim’in Gates’i yakalama ihtimali çok düşük.

Sıralamadaki 3. kişi ise Amerikalı iş adamı Warren Buffett. Buffett da 2008 yılında dünyanın en zengin insanı konumundaydı.

Bill Gates her ne kadar dünyanın en zengin insanı olsa da servetini paylaşmaktan çekinmiyor. Eşiyle birlikte kurdukları hayır vakfı ile çocuk sağlığına yatırım yapan Gates bu yolda rekor bağışlar yapmakta.

KAYNAK: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]