Win 8 kuran kişiler hiç bir zaman sözleşmeyi okumaz bununlada kalmayıp yeni sürüm olduğu için bir çok program yazılımının size zorunlu tuttuğu şartları okumaz farkına varmaz.

1.Win 8 Laptop Notbook Ultrabook ve Masaüstü bilgisayarınıza bağlı olan kamerayı size sormadan çalıştırma iznini almıştır. Çünkü kurduğunuzda siz bunu kabul etmişsinizdir.

2.Win 8 kullanıcıları bilgisayarı üzerinden yaptığı herhangi bir paylaşım dosya aktarım veya yüklemesini sanal gezinti ve aklınıza gelecek her şeyi Microsoft'la paylaşıma açmıştır. Buda demektirki Microsoft'un Boot'ları bilgisayarınıza istediği gibi giriş çıkış yapıp kişisel bilgilerinizi alabilme yetkisine sahiptir.

3.Win 8 kullanıcıları eskisi gibi "crackserialkeygen" kullanımında güvenli değildir. Sözleşmeyi kabul ederken Microsoft'a ait bütün yazılımların Şirket Sürümünü (Orjinal Sürüm) kullanmak durumunda kesin olarak bırakılıyorsunuz.

4.Win 8 kullanıcıları eğer ki Microsoft'un isteğinin dışında faaileyetlerde bulunursa engellenir bilgisayarında bulunan veriler silinebilir ve geri getirilemeye bilir.

Win 7'den kalma daha bir çok güvenlik ve gizlilik açığıda hala devam etmektedir. Fazla uzatmadan sözleşmedeki maddelere devam etmek galiba en doğrusu olur. Bu tür maddeleri isteyen herkes bulabilir.

Madde 1:

1.1. Bu sözleşme hangi hizmetleri kapsamaktadır? Bu sözleşme; Microsoft Hotmail Microsoft SkyDrive Microsoft hesabı Windows Live Messenger Windows Fotoğraf Galerisi Windows Movie Maker Microsoft Mail Masaüstü Windows Live Writer (bahsi geçenlere toplu olarak "Microsoft markalı hizmetler” denecektir) Bing MSN Office.com ve bu sözleşmeyle bağlantılı başka herhangi bir yazılım web sitesi ya da hizmeti (toplu olarak “hizmetler”) kapsamaktadır. Hizmetler üçüncü taraflarca sağlanan yazılım veya hizmetlerle uyumlu olmayabilir.

Madde 2:
1.4. Şartları kabul ettikten sonra Microsoft bu şartlar üzerinde değişiklik yapabilir mi? Evet. Microsoft zaman zaman bu şartlar üzerinde değişiklik veya ekleme gerçekleştirebilir.

Madde 3:
1.5. Hizmetlerle ilgili ne tür değişikliklerle karşılaşabilirim? Hizmetlerimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz ve herhangi bir zamanda hizmetleri değiştirebiliriz. Ayrıca Microsoft'un hizmetlerin bazı kısımlarını sağlamayı durdurmaya yönelik olarak....

Madde 4:
4.1. Bu şartlara uymamam durumunda ne olur? Bu sözleşmeyi ihlal ederseniz içeriğinizi hizmetlerden kaldırmak hizmetlere erişiminizi askıya almak belirli faaliyetlerden kaçınmanızı istemek hizmetlerinizi iptal etmek ve/veya söz konusu faaliyeti gerekli kurumlara bildirmek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere aleyhinize işlem gerçekleştirebiliriz. Ayrıca uygun durumlarda şartları sürekli ihlal eden kullanıcıların hesaplarının iptaline yönelik bir ilkeyi uygularız. Bu sözleşmenin ihlali nedeniyle aleyhinize bir işlem gerçekleştirmemiz durumunda hizmetlerde depolanan içeriğinizin bir kısmını veya tamamını kalıcı olarak silebiliriz ve bunları kalıcı olarak kaybedebilirsiniz ve/veya hizmetlerinizi tamamen iptal edebiliriz. Silinen veriler tekrar geri getirilemeyebilir.

Windows da "con" diye bir dosya ismi oluşturamassınız çünkü bu "egoistbencil bill gates" in lakabıdır

Windows bugün nasa tarafından izlenebiliyor.

Yaşasın Özgür Yazılım LinuX! konu alıntıdır bilgilendirmek amaçlı konuyu açtım arkadaşlar dikkat edin...