HERHANGİ BİR YEREL DİSKİNİZE (BEN YEREL DİSK "C" Cİ TAVSİYE EDERİM) SAğ TIKLAYIP ÖZELLİKLERE GİRİYORSUNUZ ! VE AŞAğIDAKİ İŞLEMLERİ SIRAYLA YAPIYORSUNUZ BU İŞLEM PC NİZİ Bİ NEBZE HIZLANDIRACAKTIR.AYNI İŞLEMİ İKİ YEREL DİSKEDE UYGULAYA BİLİRSİNİZ..TEMİZLEDİğİNİZ DOSYALAR ÖNEMLİ DOSYALAR DEĞİLDİR SİLMEDEN SONRA PC'NİZİN İŞLEMESİNE Bİ ZARAR VERMEZEğER İNTERNETTE DAHA HIZLI VE GÜVENLİ GEZMEK İSTİYORSANIZ BİR GOGGLE ÜRÜNÜ OLAN MOZILLA FIREFOX 1.6 (TÜRKçE) Yİ AŞAğIDAN İNDİREBİLİRSİNİZ

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

MOZILLA FIREFOX TANITIMI <<
Güncelleme Sistemi
Artık Firefox'u güncellemek için onu baştan indirmeye gerek yok. Firefox 1.5 yeni güncelleme sistemi sayesinde kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri indirerek güncelleyecek. Bu kullanıcıya hem zaman kazandırıyor hem güvenliği artırıyor hem de bağlantı hızı yavaş olan kullanıcıların güncelleme işlemini kolaylaştırıyor.

Güncelleme sırasında uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre dışı bırakılarak Firefox'un istikrarlı çalışması sağlanıyor. Eklentiler de tek tek ya da toplu olarak güncellenebiliyor.

Özel Veri Temizleme Aracı
Özel verileri temizleme seçeneği sayesinde ziyaret edilen sayfaların kayıtları sitelerin bilgisayarınıza bıraktığı çerezler tarama önbelleği dosya indirme kayıtları kimliği doğrulanmış oturum bilgileri ve kayıtlı form verileri çabucak temizleniyor. Bu işlem ya kullanıcı tarafından kısayolla ya da kullanıcının isteği doğrultusunda tarayıcının kendisi tarafından yapılabiliyor.

Taşınabilir Sekmeler
Firefox 1.5'te sekmeler fare ile tutulup başka yere taşınabiliyor. Öte yandan sekmeler arasında geçişte klavye kullanımı alanında iyileştirmeler ve yenilikler yapılmış durumda.

Hızlanan İleri ve Geri Hareket
Daha önce açılan sayfalara erişmek için tarayıcının geri ya da ileri düğmelerine basılır basılmaz bu sayfalar ekrana yansıyacak. çünkü artık veriler sunucudan değil doğrudan önbellekten alınıyor.

Yeni Seçenekler Menüsü
Araçlar > Seçenekler yolu izlenerek açılabilen "Seçenekler" menüsü yeniden tasarlandı. İç içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ve ayarları değiştirmek artık çok daha kolay.

Resim Simgeleri
Firefox 1.5'te resimlerin ufaltılmış hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullanılıyor. Bu sayede birden çok resim açılması durumunda hangi sekmede hangi resmin açık olduğu kolayca anlaşılabiliyor.

FTP Erişimi
FTP'ye anonim olarak girişte sorun yaşanırsa Firefox kullanıcı adı ve parola soruyor.

SVG CSS2 ve CSS3 Desteği
Firefox 1.5 ile birlikte SVG (ölçeklenebilir çizimler) desteği sunuluyor. Desteğin arttığı teknolojiler arasında JavaScript 1.6 CSS2 ve kısmi olarak CSS3 var.

Bozuk Siteleri Bildirme Aracı
Araç çubuğuna eklenecek bir düğme sayesinde bozuk görünen veya hatalı işlediğini düşündüğünüz sayfaları Mozilla geliştiricilerine bildirebilirsiniz.