Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bunları Biliyor Musunuz?
  Everest dağı dünyanın en yüksek dağı olduğunu sanıyorsunuz demi? yada şeker yiyenlerin hiperaktiviteye neden olduğunu veya kahve imalatının yine kahvenin çekirdeklerinden yapıldığını mı sanıyorsunuz? Eğer gerçekten bu bilgilere inanıyorsanız bu galeriyi mutlaka gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

  Aşağıda doğru bilinen ama aslında gerçeğin çok farklı olduğu 19 farklı bilgiyi bulabilirsiniz?
  Bunları Biliyor Musunuz?;

  Everest Tepesi
  Everest Tepesi`nin dünyadaki en yüksek dağ olduğu bilinir. Fakat Everest’in zirvesi deniz seviyesinden ölçüldüğünde en yüksek nokta olurken Hawaii’de bulunan Mauna Kea tabanından zirvesine kadar ölçüldüğü zaman Everest’ten daha yüksektir.
  ÇİN SEDDİ
  Çin Seddi’nin uzaydan görülebildiği iddia edilir. Fakat Apollo astronotları Çin Seddi’nin Ay’dan gözükmediğini teyit etmişlerdir.
  KAHVE
  Çoğu insan kahvenin çekirdeklerinden yapıldığını zanneder. Ancak bu yanlıştır çünkü kahve çekirdeklerinden değil çekirdek adı verilen tohumlarından yapılır.
  ISI KAYBI  İnsanın vücut ısısını en hızlı kafasının üşümesiyle kaybettiği sıklıkla ifade edilir. Fakat bu da bir efsanedir. Uzmanlar insanların pantolonsuz dışarı çıkmalarıyla başlıksız dışarı çıkmaları arasında bir fark olmadığını vücut sıcaklıklarının aynı derecede düştüğünü söylemiştir.
  DÜNYA’NIN GÜNEŞ ETRAFINDA DÖNMESİ  Hepimize Dünya’nın Güneş’in etrafında döndüğü öğretilmiştir. Aslında teknik olarak meydana gelen şudur; Dünya Güneş ve diğer bütün gezegenler Güneş Sistemi’nin kütle merkezi etrafında bir yörüngede dönmektedir.
  ŞEKERİN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
  Ebeveynler çocuklarına şeker yedirmenin onlarda hiperaktiviteye neden olduğunu ileri sürer. Fakat durum böyle değildir. Yapılan araştırmalar sonucu şekerin hiperaktiviteye neden olmadığı ortaya koyulmuştur.
  FAL KURABİYELERİ

  Fal kurabiyelerinin bir Çin geleneği olduğuna inanılır. Bu kurabiyeler aslında ilk olarak Amerikalılar tarafından oluşturulmuştur.
  KAFEİN
  Kafeinin su kaybına yol açtığı görüşü yaygındır. Kafeinli içecekler idrar söktürücü etkiye sahip olabilirken bu içeceklerin dehidrasyon riskini arttırmadığı gözlemlenmiştir.
  5 DEĞİL 9 DUYU  İnsanların 5 duyusu olduğu herkes tarafından bilinen bir doğrudur. Fakat yapılan araştırmalar insanların en az 9 duyusu olduğunu ortaya çıkarmıştır. Hatta çoğu araştırmacı bu sayının yaklaşık 21 olduğunu düşünmektedir.
  DİLİN FARKLI BÖLÜMLERİNİN FARKLI TATLARI ALGILAMASI
  Dilimizin farklı bölümleri farklı tatları algılar değil mi? Yanlış. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar sonucu bütün tatların dilin bütün bölümlerinde algılandığı kanıtlanmıştır. Yalnızca dilin bazı bölgeleri bazı tatlara daha hassastır.
  PENGUENLER  Penguenlerin hayatını tek eşle sona erdirdiği bilinir. Bu sevimli hayvanlar çoğunlukla tek eşli olmalarına rağmen İmparator Penguen gibi türleri bütün bir mevsim tek bir penguenle çiftleşirler ancak başka bir penguenle çiftleşmeleri de olasıdır. Acil üreme ihtiyacı diğer sene aynı eşlerini beklemelerinden kaçınmalarına sebep olmaktadır.
  SUŞ  Pek çok insan suşinin “çiğ balık” anlamına geldiğini düşünür. Aslında suşi “acı tat veren” anlamına gelmektedir.
  C VİTAMİNİ  Çoğu insan C Vitamini’nin soğuk algınlığı için etkili bir tedavi olduğunu söyler. Ancak uzmanlar C Vitamini’nin böyle bir etkiye sahip olduğuna dair elde bir kanıt bulunmadığını açıklamışlardır.
  AY’IN KARANLIK YÜZÜ
  Ay’ın karanlık bir yüzü var mıdır? Görünüşe göre hayır. Ay sürekli olarak kendi ekseni etrafında dönmesi nedeniyle üzerinde zifiri karanlıkta kalan bir bölgesi yoktur.
  LONDRA’DAKİ FARELER


  Londra’da her daim bir fareden yalnızca 2 metre uzaklıkta olduğunuz söylenir. Fakat bu kabaca bir tahmindir çünkü söz konusu kemirgenler aynı oranda yayılmamıştır.
  BUKALEMUNLAR  Bukalemunların çevreleriyle uyum sağlamak için renk değiştirdiği düşünülür. Ancak bu da yanlış bir bilgidir. Bukalemunlar ruh halleri sıcaklık ve ışığa maruz kalmalarına göre renklerini değiştirirler.
  KÖPEKLERİN YAŞI
  İnsanların 1 yılının köpeklerin 7 yılına eş değer olduğu düşünülür. Aslında bu durum köpeğin boyutu ve cinsine bağlıdır.
  BOYNUZLU VİKİNG MİĞFERLERİ  Vikingler genellikle boynuzlu miğferler giyen kişiler olarak gösterilir. Ancak ortada Vikinglerin boynuzlu miğfer giydiklerini kanıtlayan tarihi hiçbir kanıt yoktur.
  YER FISTIĞI
  Yer fıstığının adından kaynaklı olarak bir tür kuru yemiş olduğu düşünülür. Aslında yer fıstıkları fasulye ve nohutla birlikte Baklagiller ailesinin bir mensubudur.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Çoğu insan C Vitamini’nin soğuk algınlığı için etkili bir tedavi olduğunu söyler. Ancak uzmanlar C Vitamini’nin böyle bir etkiye sahip olduğuna dair elde bir kanıt bulunmadığını açıklamışlardır.
  Eee peki gripten ne koruyacak bizi?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş