Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Sormaya Utanılan Sorular
  Havuza işemenin zararları neler?


  Havuza işemenin bir zararı yok fakat yapmasanız daha iyi.  Peki ya denize işemenin zararları neler?

  Yapılan bir araştırmaya göre herkes en azından bir kere denize işiyor. Peki ama zararı var mı? Sidiğin %95'i sudan oluştuğu için denize işemenin bir zararı yok hatta içindeki maddeler okyanuslarda yaşayan canlılar için gıda yerine geçebiliyor.  Erkeklerin neden memesi var?

  Herkes rahimde kız olarak başlar da ondan. 60 Gün sonra testesteron hormonu salgılarsak yavaş yavaş erkeğe dönüşürüz fakat o zamana kadar zaten memeler ortaya çıkar.

  Peki ama sabah ereksiyonu?

  Gece altınızı ıslatmamanız için penis erekte olur...
  Neden kahve içmek tuvaletimizi getirir?

  Kahve içtiğiniz zaman bağırsaklarımızın oralarda bulunan kaslar hareket eder ve bu yüzden tuvaletimiz gelir.

  Yaşlanınca neden saç beyazlar?

  Yaşlanınca saç rengini üreten pigmentler durulur ve saçımız normal rengini alır. Evet normal rengi gri.

  Başımız dönünce neden kusarız?

  Çünkü beyniniz zehirlendiğinizi düşünür ve bu sebeple kusma reaksiyonunu başlatır.
  Gazınızı tutmak sağlıklı mı?

  Gaz çıkarma ihtiyacı normaldir ve geldiği zaman onu çıkartmanız gereklidir. Eğer tutarsanız bu sizin için iyi olmaz çünkü içeride kalan gaz pek çok sıkıntılı duruma sebebiyet verebilir. Bunlardan bir kaçı basur kanama ve bozuk bağırsak sendromu.

  Neden parmaklarımızda siğil oluşur?

  HPV denilen virüs yüzünden. HPV parmaklarımızda ki kesiklerden içeri girer ve burada olan hücrelerin daha fazla çoğalmasını sağlar böylece siğiller oluşur.

  Endişelenince neden elimiz terler?

  Endişelenenince elimizin terleme sebebi sinir sistemimize gelen sinyalin ter bezlerini çalıştırmasıdır.

  Neden akşamdan kalma oluruz?

  Alkol daha fazla işemenizi sağlayarak vücudu susuz bırakır. Aynı zamanda mide asit dengenizi bozar böylece kusarsınız mideniz boşalır. Aynı zamanda içmek kan damarlarını da bozar başınız da bu yüzden ağrır.

  Erekte olunca neden penis bir yana eğilir?

  Erekte olduğumuzda sağ veya sol damarlardan herhangi birine daha çok kan dolar bu da penisimizin eğilmesine sebep olur.
  Burun tıkanınca neden sadece biri açık olur?


  Bunun sebebi iş yükünü dağıtan beyindir. Sinir sistemi burnunuza çok yük binmesin diye ikisinden birini değiştirir.
  Yaşlılıktan ölmek mümkün mü?

  Bir organizma hücreleri yaşlandı diye ölmez fakat zayıflayan hücreler bir noktadan sonra organları çalışmaz hale getirir bu yüzden ölürsünüz.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Neden duşta şarkı söyleriz?

  Yalnızlık rahatlama ve sesimizin seramik yüzeyde daha iyi çıkma durumu tamamen şarkı söylemeye sebebiyet verir.

  Neden korkunca altımıza işeriz?


  Korkunca beynimize giden sinyaller karışır ve ön lobumuz işini doğru yapamamaya başlar. Bu sebeple insanlar altına işer.
  Fotoğraf çektirirken neden 'Peynir' dememiz istenir ?

  Aslında amaç uzun bir şekilde iiiii... harfini söylemektir. İngilizler buna Cheese (çiiiz) Almanlar da Käse (kaaas) derler.
  Kanımız kırmızı iken damarlarımız neden mavi ve yeşil?

  Kanımızdın kırmızı olması kırmızı kan hücreleriniyani alyuvarları çevreleyen ve aslında demir içeren bir protein olan hemoglobinoksijenle birleşerek bilinen parlak kan rengini oluşturur.

  Damarlarımızın mavi renkte görünmesi vücudumuza gelen ışığın bir kısmının emilmesi ve bir ksmınında yansıtılmasıyla ilgilidir
  Orgazm sonrası kendimizi neden daha iyi hissederiz?

  Orgazm damarlarımızdaki kan akışını hızlandırır ve dolaşımı canlandırır. Meditasyon kadar etkili bir rahatlama yöntemidir.

  Bungee Jumping yapmış birinin yere ayak bastığı andaki rahatlama hissini düşünün. Orgazm biraz da buna benzer.

  Sakız sonsuza dek midede kalır mı?

  Hayır. Sakız yutulduğunda sindirilemez ancak en geç üç gün içinde vücuttan atılır.
  Penisin normal büyüklüğü nedir?

  İşte erkeklerin daha çok küçük yaşlardan itibaren cevabını aradıkları can alıcı bir soru. Bu normal ölçü arayışının başlıca sebebi bu çıtanın altında mı yoksa üstünde miyim kaygısı.

  Bu sorunun cevabı “Partnerini mutlu eden penis normal penistir” diye verilebilir. Bütün penisler erekte olduğunda uzar. Ancak daha matematik bir cevap istiyorsanız 13-15 cm kadar diyebiliriz.
  Kaşınmak tam olarak ne demek?

  Kaşınmak cildin çok hafifçe uyarılmasıdır. Bunun böcek ısırığına karşı bir savunma mekanizması olarak geliştirildiği tahmin ediliyor.  Neden ateşimiz çıktığında üşürüz?

  Ateş vücudun kendi termostatının ısısını yükseltmesiyle ortaya çıkar. Ancak kişi terlemediği ya da kan basıncı yükselmediği için üşür.
  Uzunluk mu önemlidir genişlik mi?

  Siz söyleyin hangisi? Erkeklerin uzun penis takıntısını boşverin. Bakın Seks Terapisti Julie Gole ne diyor: “Eğer ideal bir penis tasarımı yapabilseydik bu kapı tokmağı gibi “kısa ve kaim olurdu.”
  Çay içmek gerçekten harareti alır mı?

  Evet. Sıcak içecekler vücudun kendisini olduğundan daha sıcak zannetmesine yol açar. Vücut daha çok terler ve bu da ısı kaybına yol açar.  Parmaklar suda kalınca neden buruşuyor?


  Eğer hücrelerinizin sahip olduğundan daha az yoğunlukta ya da az tuz çözeltisinin olduğu suya girerseniz su osmos yöntemiyle vücuda emilir. Bu da derideki hücrelerin şişmesine neden olur. Hücreler alt tabakadaki dokulara bağlı olduklarından deri bu duruma uyum sağlayabilmek için buruşur.
  OK (Tamam) neyin kısaltılmasıdır?

  Bununla ilgili en popüler teori “All Correct”in (herşey yolunda) kasıtlı olarak ’Oll Korreckt’ biçiminde yanlış yazılması ve buradan yapılan kısaltma olduğu yönündedir. OK gülünç olması için sözcüklerin yanlış yazılmasının moda olduğu 1840’larda Boston gazetelerinde popüler oldu.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Orgazm hakkında şaşırtan bilgiler!

  Erkekler orgazm sırasında 10 cc kadar meni salgılar. Hatta ömrü boyunca toplam 53 litre meni salgıladığı tespit edilmiştir.

  Hatta bazı erkekler orgazm sırasında baş dönmesi ve acı hissedebilir

  Bir erkek ortalama 3 ile 5 dakika içinde orgazm olur. Fakat bu durum sadece cinsel birleşme yaşandıktan sonradır.
  Solaklar daha mı zeki?

  Şimdiye kadarki bilimsel araştırmalar solakların sağ elini kullananlardan daha yaratıcı ya da zeki olduğunu göstermedi.
  Domates aslında meyve mi?

  Bitki biliminde bitkilerin olgunlaşmış çekirdekleri ve çekirdeğe yakın bölümlerine meyve çiçek yaprak ve gövdelerine sebze denir. Buna göre salatalık patlıcan kabak biber ve domates meyve olarak değerlendirilir.
  Niçin otellerin kapıları döner kapıdır?

  Döner kapıların tek amacı enerji tasarrufudur. Büyük binaların içerleri devamlı olarak ısıtılır. Açılan normal kapıdan içeri soğuk hava rahatlıkla girer. Eğer normal kapı kullanılırsa hava değişimi nedeniyle klimalar veya motorlar yeniden çalışacaktır
  İnsanlar saatlerini niçin sol kollarına takarlar?

  Özel bir durum veya farklı olma düşüncesi yoksa insanların çoğu saatlerini sol kola takar. Çünkü çoğunluk sağ elini kullanmaktadır ve bu kolun daha hareketli olması nedeniyle saatin bir yerlere çarpıp zarar görme olasılığı yüksektir.

  Zaten saatin kurma düğmesi 3 rakamının yanındadır. İnsanlar saati kurmak istedikleri zaman onu bilekten çıkarmadan sağ elle uzattıkları sol kollarındaki saati kurabilirler.
  Neden yara kabuklarını kaldırmak hoşumuza gider?

  Yara kabuklarını kaldırmak içgüdüsel olarak yaptığımız bir şey gibi gözüküyor. Bir yandan henüz teşhisi konmamış anksiyete bozukluğu gibi saplantı zorlantı bozukluğu yönelimlerimiz olduğunu gösterebilirken diğer yandan da bazı uzmanlara göre yara kaldırmak bize atalarımızdan kalan bir kalıntı. Onlar da yarayı hazırlar yalar ve kaldırırdı.
  Gergin olduğumuzda ellerimiz neden terler?

  Tıpta aşırı avuç-içi terlemesi olarak bilinir ve buna iki farklı şey sebep olur: duygusal stres ve vücut ısısını korumaya çalışan bünye. Bu ikili bazen birbirinin yerine geçebilir ve işleri daha da karıştırabilir.  Neden soğan doğramak ağlatıyor?

  Soğan doğrandığında havaya lachrymatoryfactor isimli bir enzim yayılıyor ve bu da göz kaşıntı yapıyor. Göz ise kendini savunmak için gözyaşlarını kullanıyor.

  Arka koltukta neden araba tutuyor?

  Arkada oturunca ufuk çizgisi görülmüyor. Araç tutması iç kulakta hareket algılanırken gözlerden sabit olduğunuz bilgisinin gelmesi nedeniyle yaşanır. Yani arkada otururken beyin aracın hareket ettiğini anlamaz ve böylece vücut dengesi bozulur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş