Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 2014′te Öğrenilen Önemli Bilgiler

  Uykusuz kalmak zihninizde aslında hiç yaşanmamış hatıralar yaratmanıza neden oluyor.
  İnsan bedeninde 37.2 trilyon hücre bulunuyor.  Bizden 500 ışık yılı uzaklıkta Dünya ile aynı boyutlarda bir gezegen bulunuyor.  Zamanda yolculuk eden kişiler Twitter kullanmıyor; bilim insanlarının dünyadaki Twitter hesapları üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre Twitter üzerinde geleceğe ait olabilecek hiçbir bilgi bulunmuyor.
  İnsanların yengeçler gibi yan yan yürümemesinin sebebi bu yürüme şeklinin en az koşmak kadar kalori gerektirmesi.  Torino Kefeni İsa'nın ölümü sırasında gerçekleşen bir radyoaktif deprem sonrasında oluşmadı. Torino Kefeni İsa'nın çarmıhtan indirildikten sonra sarıldığı iddia edilen sakallı bir adama ait önden ve arkadan silüetin olduğu keten kumaştır ve resimdeki gibi gözükür.
  Sanılanın aksine aşılar ve otizm arasında hiçbir ilişki bulunmuyor.  Dünya nüfusu 21. Yüzyıl'da da artmaya devam edecek gibi görünüyor.  Geniş parmaklı kertenkeleler (gekolar) uzayda hayatına devam edemiyor.  Bir yüzme havuzunda idrar ve klor birleşerek toksikli maddeler meydana getiriyor fakat insana zarar verecek miktarda değil.
  Çikolatada bulunan bir bileşen yaşlı insanlarda oluşan hafıza kaybının önüne geçebilir.  Belli bir kokudan korkmak üzere eğitilmiş fareler bu korkuyu çocuklarına geçirebilir. Aslında Jung'un yıllar önce insanlarda bulunduğunu iddia ettiği arketipler tüm canlılarda bulunuyor olabilir.  Batı Antarktika buz tabakası erimeye başladı.  Yeni keşfedilen mantar biçimli bir derin deniz canlısı hiçbir şekilde sınıflandırılamıyor.


  Erkekler farelerle olan etkileşimlerinden dolayı aşırı strese girebiliyor.
  Eğer bir fotoğrafta bir insan gözüne yeterli miktarda zum yaparsanız bu insanın gözüne düşen görüntüleri görebilirsiniz.  İnsanlar en az 40.000 yıldır mağara duvarlarına resimler yapıyor.  Bir kuyrukluyıldızın üzerinde geçirilecek 64 saat bu yıldız hakkında temel bilgileri bir araya getirmek için yeterli.  Samanyolu Galaksisi'ne en az 100.000 tane komşu galaksi bulunuyor.
  Pahalı bir nişan yüzüğü ile başlayan evlilikler ucuz bir yüzük ile başlayanlardan daha kısa sürüyor.
  artnerinizle aranıza giren bir sessizlik anı ne kadar uzarsa bu sessizliği bozmak o kadar zorlaşıyor.
  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sanılanın aksine mantis karideslerinin üstün görüş kabiliyetleri bulunmamakta.


  Dünya çapında ağ (WWW) üzerinde bulunan ilk görüntünün ne olduğunu kimse bilmiyor.  Gerçek ve kurmaca hikayelerin insan duyguları üzerinde yaptığı etki arasında hiçbir fark bulunmuyor.  Köpekler Yeryüzü Manyetik Alanı'na göre hizalayarak tuvaleterini yapıyor.
  Facebook üzerinde içerik akışını kontrol ederek ve yalnızca belli gönderileri göstererek insanları bazı duygulara yönlendirmek ve manipule etmek mümkün.  Ders notlarını elleriyle yazan öğrenciler bilgisayara öğrencilere göre daha iyi öğreniyor.


  Hırvatistan'da bulunan bir sığınakta iki erkek boz ayının 28 kez oral seks yaptığı gözlemlendi.
  Neotrogla cinsinden olan dişi haşerelerin penisi bulunuyor ve 70 saate kadar seks yapabiliyorlar.


  Erkek fareler bir kıyafet giyen dişi farelerden etkilenecek şekilde eğitilebiliyor.  İnsanlar kendi düşünceleriyle 15 dakika başbaşa kalmaktansa elektrik şokunu tercih ediyor.

  Yüzdüğü bilinen ilk dinozor 15 metre uzunluğundaydı ve suyun altında daha rahat gezebilmek için kendi kemiklerini ağırlaştırabiliyordu.  Ay'ın sol tarafında bulunan en büyük karanlık nokta sanılanın aksine bir çarpma krateri değil. Bu nokta 3.5 milyar önce oluşduğu tahmin edilen bir tektonik hareketin sonucu.


  Fareler vahşi doğada bile bir çarkın içinde koşuyormuş gibi ilerliyor.  Bazı kör insanlar seslerin yankıları sayesinde yönlerini belirlebiliyorlar.

  Günümüzde laboratuvar ortamında oldukça küçük süpernovalar yaratmak mümkün. Süpernova enerjisi biten Büyük Yıldızların şiddetle patlaması durumuna verilen addır ve bir süpernovanın parlaklığı Güneş'in parlaklığının yüz milyon katına varabilir.  Bir balığın denizde dalabileceğin en derin nokta 8.200 metrededir. Bugüne kadar en derine dalan balık 8.143 metre ile deniz salyangozudur.  Jüpiter'in uydularından Europa'nın üzerinde bulunduğu düşünülen 200 kilometre yükseliğindeki gayzerlerin varlığı tartışmaya açıldı. Bu gayzerler var olmayabilir.  Bilim insanları bazı Wikipedia sayfalarına giriş sayıları takip ederek salgın hale gelen hastalıkları saptayabiliyor.


  10 saniyelik bir öpüşme esnasında 80 milyon bakteri karşı tarafa geçiyor.


  Yılanların iki tane penisi var çünkü üreme organları kol ve bacaklarının olması gereken noktada oluşuyor.  Bundan 40 milyon yıl önce insan büyüklüğünde penguenler yaşamıştı.


  Laboratuvar ortamında iki ekstra baz çiftini DNA içerisinde bir araya getirerek bakteri üretmek artık mümkün.


  Kuşa evrilmek için dinozorlar kademeli olarak büzüldü ve küçüldü.  Eğer bir uzaktan kumandalı arabayı yavru penguen görünüşüyle tasarlar ve penguenlerin arasına salarsanız penguenler yeni yavruyu hemen aralarına alırlar.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Yokuş aşağı boşta giden araba viteste giden arabadan daha fazla benzin yakmaktadır.


  Rotring "kırmızı halka" anlamına gelmektedir.


  100 kusur kopek balığı cinsinden sadece birinin insanlara saldırma ihtimali vardır.


  İnsanın yaşlansa da büyümeye devam eden 2 organı vardır. Bunlar; burun ve kulaktır.


  Avrupa Birliği bayrağındaki 12 yıldızdan biri Türkiye'yi temsil etmektedir.


  Kar tanelerinin hiç biri aynı şekilde değildir.


  Tweety aslında erkektir.


  Sobalı evlerde kolay uyunmasının nedeni sobanın oksijen miktarını azaltmasıdır.  Mouse'un ortasındaki tekerleğe basıldığında tek tıkla istediğiniz şey yeni sekmede açabilirsiniz.

  Her canlının doğumundan ölümüne kadar kalp atış sayısı aşağı yukarı aynıdır.(İnsan kedi köpek vs)


  Türkiye’de atanamayan öğretmenlerin sayısı İzlanda ‘nın nüfusundan fazladır.


  Eşek arıları 48 bal arıları 46 derece sıcaklığa kadar yaşayabilirler.  Penguenler sadece Güney kutbunda yaşarlar.  Solak insanlar sağ elini kullanan insanlara oranla 3 yıl daha az yaşar.


  Havuçların rengi 17. yy kadar turuncu değil mordur  Sıcak su soğuk sudan daha çabuk donar.


  Yarasalar mağaralarından çıkarken her zaman ilk olarak sola dönerler.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş