Dünyadan İlginç Gelenekler


Her ülkenin kendine özgü gelenekleri vardır. Buralara olur da yolunuz düşerse gördüklerinize şaşırmayın bilgi sahibi olun.

Mısır'a gittiğinizde yemeğinize tuz koyarsanız masadan sizi kovan olursa şaşırmayın çünkü tuz kullanmak yemeği beğenmemek anlamına gelirmiş. O yüzden kovulmak istemiyorsanız bu bilgileri okuyun. Hem atalarımız ne demiş; Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.

1.Rusya’da bazı çiçekler hediye edilmezRuslar için her çiçek bir anlam taşır bu sebeple hediye olarak çiçek seçerken dikkatli olmak gerekir. Örneğin kırmızı karanfiller ölümü çağrıştırır sarı çiçekler ise kötü duyguları ve ayrılığı simgeler.

2.Mısır’da tuz kullanmayın!


Mısır’da davetli olduğunuz bir yemekte yemeğinize tuz koymak yemeğin tadını beğenmediğiniz anlamına gelir.3.Çin’de sakın bunları hediye etmeyinSaat mendil ve çiçekler Çin’de ölüm ve cenazeyle özdeşleştirilir.4.Mümkünse geç kalın!Venezuela’da bir görüşmeye erken ya da zamanında gitmek kaba kabul edilir. Bir yemeğe davetliyseniz 10-15 dakika geç kalmanız beklenir aksi halde sabırsız hatta açgözlü olduğunuz düşünülür.5.Norveç’in Sofra KurallarıNorveç’te sandviç bile çatal bıçakla yenmelidir.
6.Bıçaklardan uzak durun!

Hollanda’da makas bıçak gibi sivri ve kesici aletleri hediye olarak vermenin şanssızlık getireceği kabul edilir.

7.Yunanistan’da diş perisi yok

Yunanistan’da çocuklar bebeklik dişlerini şans getirmesi için evlerinin çatısına atarlar.8.Macaristan’da kadehler tokuşturulmaz.

9.Bolivya’da

düğün ya da akşam yemeği gibi sosyal buluşmalarda iş konuşulmaz.10. Japon Gelenekleri


Japonlar her alanda nezaketleriyle ünlüdür. Özellikle yemekte belli kurallara önem verirler. Yemekte yemek çubuklarıyla oynamak bir şeyleri işaret etmek ya da yemeğe saplamak çok kaba kabul edilir.
11.Kore’de kırmızı ölüm demektir.


Birinin adını kırmızı kalemle yazmak o kişinin ölü olduğunu işaret eder.12.Finlandiya’da sauna toplantıları

Finlandiya’da iş görüşmesini saunada yapacaksanız şaşırmayın saunalar buluşmalar için tercih edilen mekanlar arasında yer alır.